Ksiadz Miroslaw Karol zostal Sekretarzem Generalnym Unii Apostolskiej Duchowienstwa w Watykanie. Jest pierwszym ksiedzem z diecezji tarnowskiej, który bedzie pracowac w tym stowarzyszeniu.
Unia Apostolska Duchowienstwa ma na celu wspieranie przede wszystkim ksiezy diecezjalnych i diakonów. Organizacja odpowiada za ich duchowa formacje i dojrzalosc w codziennej pracy duszpasterskiej.
– Ta nominacja to przede wszystkim wielka odpowiedzialnosc – powiedzial RDN ks. Miroslaw Karol. – Czlowiek podejmuje decyzje w przekonaniu, ze taka jest wola boza. Podejmuje prace, jaka mi sie wyznacza, wierzac, ze prace wykonam dobrze w kontekscie calkowitej odpowiedzialnosci, jaka jest nalezna – dodaje.
Nowy Sekretarz Generalny Unii Apostolskiej Duchowienstwa, który przez ostatnie 22 lata pracowal w Hiszpanii, nowe obowiazki zacznie pelnic od listopada.
Posluchaj ksiedza Miroslawa Karola:

![100 lat temu znów zaczęła działać. Parafia w Grywałdzie świętowała jubileusz [ZDJĘCIA] 2 grywald glowne](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/grywald_glowne-350x250.jpg)





![Tłumy tarnowian na patriotycznym śpiewaniu przed Teatrem im. Solskiego [11.11.2025] 9 aa IMG 4880](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/aa_IMG_4880-120x86.jpg)




