Tarnowskie studentki najlepsze podczas Akademickich Mistrzostw Polski

AMP wspinaczka sportowa 2022 4 fotBartoszWojtowicz

Studentki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie okazały się najlepsze w klasyfikacji drużynowej podczas Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce sportowej, które rozgrywane były w Lublinie.

W rywalizacji na ściance na czas zwyciężyła Aleksandra Kałucka z Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Trzecia była mistrzyni świata w tej specjalności Natalia Kałucka. Siostry Kałuckie stanęły też na podium w konkurencji bouldering – Aleksandra była druga, Natalia trzecia. zwyciężyła Ida Kupś z Uniwersytetu Jagiellośńskiego Krakowie. Z kolei u mężczyzn łącznie aż 4 medale trafiły do miejscowych studentów. 2 złotra wygrał dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jakub Ginszt, a 2 złote krążki zdobył Olaf Malinowski z Politechniki Lubelskiej.

Do rywalizacji na ściankach zgłosiło się ponad 260 uczestników z 37 uczelni. Impreza była częścią obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie.