Gabriela Migda mistrzynią Polski! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

gabriela migda evan3 04 2022

Sądeczanka Gabriela Migda z UKS Evan Nowy Sącz obroniła tytuł mistrzyni Polski juniorek w kickboxingu w wersji low kick, w kategorii 52 kg. Złoty medal wywalczyła w Piotrkowie Trybunalskim.

Gabriela Migda wygrała 3:0 półfinałową walkę z Martyną Czuchraj ze Zgorzelca. W finale rywalizacja była bardziej zacięta, ale to zawodniczka UKS Evan pokonała Martynę Gasińską z Rawy Mazowieckiej.

W końcówce walki niskie kopnięcia rywalki napsuły nieco krwi Gabrieli, ale i tak wyszła z pojedynku obronną ręką i została ponownie mistrzynią Polski – mówił trener Krzysztof Bulanda.

Sądecka sportsmenka rozpoczęła już przygotowania do kolejnego startu. Gabriela Migda powalczy w mistrzostwach Polski w kickboxingu w wersji full contact. Zawody rozpoczną się w piątek (8.04). – Nasza zawodniczka jest wicemistrzynią Europy w tej formule – przypomniał trener Bulanda.