’Żyrafy’ się nie zatrzymują! Pewne zwycięstwo w Derbach Małopolski

received 5242344942466306

Mimo że UJ CM 7R Solna Wieliczka długimi fragmentami prowadził wyrównaną grę z Roleski Grupą Azoty to jednak ostatecznie przegrał w czterech setach z Tarnowskim zespołem.

W początkowej fazie pierwszego seta na prowadzeniu był zespół z Wieliczki. Dopiero w połowie partii tarnowianki objęły prowadzenie 14:13, którego nie oddały już do końca seta wygrywając ostatecznie 25:22

Druga partia miała podobny przebieg. Solna odskoczyła najpierw na prowadzenie 8:5, jednak seria udanych ataków tarnowianek spowodowała, że na tablicy świetlnej pojawił się wynik 10:9 dla 'Żyraf”. To było jednak jedyne prowadzenie gospodyń w tej partii. Później zespół Solnej Wieliczka przejął inicjatywę nad grą i zwyciężył 25:22.

Początek trzeciej partii to wyrównana gra obu zespołów. Dopiero w drugiej połowie seta tarnowianki odskoczyły rywalkom na kilka punktów i ostatecznie wygrały 25:19.

W czwartej, ostatniej partii inicjatywa należała do Roleski Grupy Azoty, która prowadziła kilkoma punktami. Ostatecznie tarnowski zespół wygrał 25:13 i cały mecz 3:1.

Po tym meczu Roleski Grupa Azoty utrzymał prowadzenie w pierwszej lidze.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UJ CM 7R Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:13)