13 medali młodych tarnowskich pływaków!

Laura Czuchra

Łącznie 13 medali zdobyli młodzi tarnowscy pływacy, którzy rywalizowali w zawodach „Arena Swimtest – szukamy młodych talentów”, które odbyły się w Krakowie.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Peyomi Tarnów zdobyli w Krakowie 3 złote medale, 8 srebrnych i 2 brązowe, a wielu podopiecznych trenerów Szymona i Sylwii Szwieców poprawiło swoje życiowe rekordy. W zawodach wzięło udział 240 zawodników z 12 klubów Małopolski. Tarnowski zespół reprezentowało łącznie 27 młodych zawodników. Dla wielu z nich krakowskie zawody były pierwszymi tej rangi w sportowej przygodzie co świadczy o dobrej pracy jaką wykonali ze swoimi trenerami.

Uczniowski Klub Sportowy Peyomi Tarnów to jednosekcyjny klub pływacki od kilku lat prowadzony przez doświadczonych trenerów Szymona i Sylwię Szwiec. Kolejny start zawodników już w najbliższą niedzielę w Myślenicach, gdzie odbędą się 23. Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Złote medale zdobyli: Szymon Nalepa (25m grzbietowym i 25m dowolnym) i Lena Brzozowska (25m dowolnym); srebrne wywalczyli: Lidia Świdnicka (25m grzbietowym), Iga Korman (25m dowolnym), Tomasz Kopeć (25m dowolnym), Natalia Książczyk (25m grzbietowym), Ksawery Tchoń (25m grzbietowym), Laura Czuchra (25m motylkowym), Liliana Książczyk (50m klasycznym) oraz Maja Lipa (50m klasycznym). Srebrne medalistki: Natalia i Laura dorobek wzbogaciły dodatkowo o brązowe medale (25 dowolnym i 50 klasycznym).

Jesteśmy niezwykle dumni i cieszymy się bardzo nie tyle z wyników, choć oczywiście dorobek medalowy jest imponujący, ile z pracy, jaką wszyscy nasi podopieczni włożyli w to, aby ten debiutancki start wypadł tak dobrze. Znakomita większość z nich, nawet jeśli nie stanęła na podium, poprawiała w Krakowie swoje „życiówki” co wiele mówi o ich zapale i przygotowaniu. Jesteśmy z nich bardzo dumni – mówią trenerzy UKS Peyomi. – Mamy świetną grupę i to pewne, że jeszcze nie raz dostarczą rodzicom i kibicom pływania wiele radości – dodają założyciele UKS Peyomi

Drużynę UKS Peyomi w Krakowie reprezentowali: Szymon Nalepa, Maja Bartkowska, Filip Gurbisz, Olga Blacha, Filip Waś, Witold Bargieł, Iga Korman, Lidia Świdnicka, Maja Lipa, Maja Włodarz, Ksawery Tchoń, Maja Grajdura, Laura Czuchra, Lena Fleszar, Liliana Książczyk, Natalia Książczyk, Oliwia Makowiec, Amelia Makowiec, Hanna Kopeć, Kamila Kopeć, Tomasz Kopeć, Bogna Bałut, Benjamin Stawarz, Lena Brzozowska, Blanka Hajduk, Joanna Śpiewak, Alicja Śpiewak.