Stop wojnie! Mecz Sandecji z GKS-em Katowice z gestami solidarności z Ukrainą

sandecja gks stop wojnie

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz remisem 1:1 z GKS-em Katowice rozpoczęli walkę o I-ligowe punkty w 2022 roku. Przed meczem obie drużyny zamanifestowali poparcie dla Ukrainy, pozując do zdjęcia z transparentem „Stop Wojnie”.

Goście ze Śląska długo prowadzili w pierwszym meczu po zimowej przerwie, ale w 78. minucie remis uratował napastnik Łukasz Zjawiński.

Trener Dariusz Dudek uznał wynik za sprawiedliwy, ale podkreślił, że w obliczu wojny na Ukrainie futbol schodzi na boczny tor.

Jesteśmy przeciwni wojnie, przeciwni temu, co dzieje się na Ukrainie. Powinniśmy się wspierać. Trudno cokolwiek powiedzieć o meczu, ale myślami jesteśmy gdzie indziej – z narodem ukraińskim – mówił Dudek.

W obliczu tego, co dzieje się na Ukrainie, nasze wydarzenia piłkarskie są małym pyłkiem lub ziarenkiem w tym piasku. Chwała Ukrainie, chwała tym ludziom. Reszta na dziś nie jest istotna – komentował trener GKS-u Katowice Rafał Górak.

Po remisie z GKS-em Katowice piłkarze Sandecji spadli z piątej na siódmą pozycję w I lidze. W sobotę zmierzą się z kolejną śląską drużyną. Do Nowego Sącza przyjedzie GKS Tychy.