Bruk-Bet przegrywa z Pogonią. Dwa rzuty karne w meczu

pilkarze bruk bet termalica nieciecza

Zimna grudniowa aura nie sprzyjała gospodarzom. W ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy Bruk Bet Termalica Nieciecza przegrała na własnym boisku 1:3 z Pogonią Szczecin.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy mieli kilka świetnych szans na otwarcie wyniku. W bramce gospodarzy bardzo dobrze zachowywał się jednak Tomasz Loska, który kilkukrotnie ratował swoich przed stratą gola. Zawodnicy z pomorza byli jednak tego dnia nie do zatrzymania. Jako pierwszy „ukłuł” Kamil Grosicki, który w 12′ min strzałem na dalszy słupek pokonał Loskę i dał prowadzenie gościom. Dla byłego reprezentanta Polski był to drugi gol po powrocie do Ekstraklasy.

„Słonie” po straconej bramce ruszyły do przodu, lecz Pogoń po raz kolejny pokazała, że dobra dyspozycja nie jest kwestią przypadku. W 24′ prowadzenie podwyższył Jakub Bartkowski. Gospodarze byli na łopatkach, ale się nie poddali. Zespół kreował sytuacje, gra toczyła się na połowie gości. To poskutkowało. W 31′ min po faulu w polu karnym sędzia odgwizdał „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał kapitan Piotr Wlazło. Nadzieja wlała się w serca kibiców Bruk-Betu. Ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Gospodarze chcieli pójść za ciosem i kilkukrotnie było bardzo blisko wyrównania. Do przerwy jednak wynik pozostał ten sam.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego atakowali, kilkukrotnie byli blisko bramki, lecz klasycznie brakowało skuteczności. Goście byli bardziej wycofani, czekali na szybkie kontry, a mając na skrzydłach Kamila Grosickiego i Jeana Carlosa, tworzyli spore zagrożenie. W 56′ min rzut karny po zagraniu ręką wykorzystał Sebastian Kowalczyk i to był gwóźdź do trumny ekipy „Słoni”.

W pozostałej części meczu goście się mądrze bronili, a z ekipy trenera L:ewandowskiego uszło powietrze. Wynik nie uległ już zmianie. Bruk-Bet przegrał kolejny ligowy mecz i mocno utrudnił sobie sytuację w tabeli.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Pogoń Szczecin 1:3 (1:2)
0:1 – Kamil Grosicki 12′
0:2 – Jakub Bartkowski 24′
1:2 – Piotr Wlazło (k.) 31′
1:3 – Sebastian Kowalczyk (k.) 56′

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Bartłomiej Kukułowicz (67′ Marcin Grabowski) – Samuel Stefanik, Piotr Wlazło – Muris Mesanović, Michal Hubinek, Roman Gergel (67′ Sebastian Bonecki) – Kacper Śpiewak (75′ Martin Zeman)

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata (78′ Paweł Stolarski) – Damian Dąbrowski – Jean Carlos Silva (75′ Kamil Grosicki), Kacper Kozłowski (78′ Mateusz Łęgowski), Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki (75′ Piotr Parzyszek) – Luka Zahović (61′ Michał Kucharczyk)

Żółte kartki: Wlazło, Kukułowicz (Bruk-Bet) oraz Carlos, Drygas, Stolarski (Pogoń)