Metal Tarnów z Pucharem Polski! Wysokie zwycięstwo z Dunajcem Zakliczyn

257704386 4814512475247942 6284162789849122886 n 1

Znamy już zdobywcę Pucharu Polski na Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. W Finałowym spotkaniu Metal Tarnów pokonał w wyjazdowym spotkaniu Dunajec Zakliczyn 3:0.

Dunajec Zakliczyn awansował do finału eliminując z rozgrywek faworyta Unię Tarnów. Metal natomiast w półfinałowym starciu ograł lidera tarnowskiej klasy „A”, LKS Koszyce Wielkie.

Oba zespoły mierzyły się na boisku w Zakliczynie tydzień temu w ramach czwartoligowych rozgrywek. Wtedy okazała się lepsza ekipa z Tarnowa wygrywając 1:0. W niedzielne popołudnie Metal znów był lepszy, tym razem wymiary zwycięstwa były dużo wyższe.

W 29′ min prowadzenie gościom dał Damian Wolański. Znalazł się w świetnej sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy Michalem Noskiem i pewnie wykorzystał szansę. Siedem minut później było już 0-2, a na listę strzelców po uderzeniu główką wpisał się Jacek Malisz. Po przerwie, w 63 min’ meczu prowadzenie Metalu podwyższył Albert Stolarz. Więcej bramek już nie padło i po końcowym gwizdku goście mogli celebrować zwycięstwo w Pucharze Polski.

Dunajec Zakliczyn – KS Metal GAWRO Tarnów 0:3