Justyna Walaś z Tarnowa zwycięża w zawodowym debiucie!

FCclfprWEAA6VG8

W Zakopanem odbyła się gala boksu zawodowego Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 18, na której wystąpiła zawodniczka tarnowskiego klubu Global Boxing – Justyna Walaś.

Walaś (1-0), była mistrzyni Europy w boksie olimpijskim , podopieczna trenera Aleksandra Maciejowskiego zmierzyła się z Ukarinką Kateryną Drozd (0-3). Starcie pań było pierwszym pojedynkiem na karcie gali.

Mimo zawodowego debiutu między linami i sześcioletniego rozbratu z boksem, Justyna Walaś nie sprawiała wrażenia kogoś nieobytego z ringiem. Od pierwszych minut miała dużą przewagę i pewnie punktowała swoją przeciwniczkę. Dobrze poruszała się na nogach i celnie trafiała ciosami prostymi. Różnica klas była zauważalna gołym okiem. Justyna przez wszystkie rundy w pełni kontrolowała przebieg walki, do postawienia kropki nad „i” zabrakło jedynie wygranej przed czasem.

Po przeboksowaniu czterech rund, sędziowie byli jednomyślni. Na kartach u wszystkich trzech arbitrów widniał wynik 40:36 dla tarnowianki. Walaś w dobrym stylu zanotowała pierwsze zwycięstwo na zawodowych ringach i udanie powróciła do pięściarstwa po sześciu latach przerwy.

W walce wieczoru Knockout Boxing Night 18 Fiodor Czerkaszyn (19-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Gonzalo Castona Corie (18-5).