Handball Stal Mielec z pierwszym punktem w sezonie

m9

Po emocjonującym meczu Handball Stal Mielec w Kaliszu przegrał z miejscowym Energą MKS-em po rzutach karnych 38:39. W podstawowym czasie gry padł remis 31:31. Tym samym mielczanie zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie PGNiG Superligi.

Gospodarze z Kalisza, zajmujący 5. miejsce w tabeli byli zdecydowanym faworytem pojedynku ze Stalą, jednak już od pierwszych minut meczu można było zobaczyć ambitną walkę mielczan.

Podopieczni Rafała Glińskiego dobrze weszli w mecz, ponieważ rozpoczęli go od prowadzenia 2:0. Później do głosu doszli kaliszanie, którzy przejęli inicjatywę i nie tylko doprowadzili do remisu, ale także wyszli na prowadzenie, które w pewnych częściach spotkania utrzymywało się na poziomie 3-4 bramek. Mielczanie jednak ciągle starali się utrzymywać kontakt. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem  14:13 dla Energa MKS-u Kalisz.

Po przerwie gra nie uległa zmianie. To kaliszanie mieli przewagę, ale goście z Mielca ambitnie walczyli, choć w pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła już 4 bramki. Kluczowa okazała się jednak końcówka meczu, a dokładnie fragment między 49. a 52. minutą spotkania, gdzie szczypiorniści Stali Mielec czterokrotnie pokonali bramkarza gospodarzy, doprowadzając do remisu.

Do końca spotkania żadnej ze stron nie udało się stworzyć wyraźnej przewagi i mecz zakończył się remisem 31:31.

Mecz rozstrzygnął się dopiero w rzutach karnych, w których bohaterem gospodarzy został Mikołaj Krekora, który wybronił dwa rzuty zawodników Stali, zapewniając swojej drużynie 2 punkty. Mielczanie nie wracają jednak do domu z pustymi rękoma. W końcu mogą do swojego dorobku dopisać pierwszy punkt w sezonie.

Ostatecznie Energa MKS Kalisz – Handball Stal Mielec 31:31 (14:13) karne: 8:7

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Piotr Krępa 10, Robert Kamyszek 7, Bartłomiej Tomczak 4, Kacper Adamski 3, Mateusz Góralski 3, Miłosz Bekisz 2, Marek Szpera 1, Stanisław Makowiejew 1, Kamil Pedryc, Konrad Pilitowski, Mateusz Kus, Michał Drej.

Handball Stal Mielec: Dawid Dekarz, Damian Procho – Antonio Pribanić 9, Dimitri Smolikow 5, Miljan Ivanović 5, Rafał Krupa 4, Marek Monczka 3, Bartosz Wojdak 2, Denis Wołyncew 1, Grzegorz Sobut, Kosta Petrović, Łukasz Nowak.