Stal Mielec wygrywa z Zagłębiem Lubin! Grad goli przy Solskiego

pilkarze stali mielec

W ramach XI kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała na własnym boisku Zagłębie Lubin 4:2. W meczu emocji nie brakowało, a kibice zobaczyli przy Solskiego zobaczyli sporo goli, czerwoną kartkę i bramkę samobójczą.

Spotkanie Stali z Zagłębiem nie zapowiadało się na hit kolejki. Zespoły z dolnej części tabeli zapewnili jednak sporo wrażeń. Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze za sprawą Mateusza Maka. Długo się jednak nie cieszyli, bo już kilka minut później Zagłębie wyrównało za sprawą Erika Daniela. Szans z obu stron nie brakowało, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki. Goście wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Samobójcze trafienie zanotował Krystian Getinger, niefortunnie próbując wybić piłkę. Do przerwy mielczanie przegrywali 1:2.

Już 5 minut po wznowieniu gry faulowany w polu karnym był Sitek, za co sędzia podyktował wskazał na „wapno”. Tomasiewicz pewnie wykorzystał rzut karny i znów mieliśmy remis. Wiatr w żaglach poczuli zawodnicy Adama Majewskiego i dzielnie ruszyli do ataku. Za wcześniejszego samobója zrehabilitował się Krystian Getinger. Tym razem świetnie dograł na głowę Mateusza Maka, który po raz drugi pokonał bramkarza gości. Nieco ponad 10 min później Getinger znów popisał się celnym dograniem. Tym razem jego podanie wykorzystał Marcin Flis, który ustawił wynik spotkania.

Z kolei w 81. minucie Pantić ostro sfaulował Piaseckiego we własnej szesnastce. Sam poszkodowany podszedł do piłki. Uderzył jednak w środek bramki i golkiper Miedziowych obronił jego strzał. Pantić był wyraźnie sfrustrowany i mimo ogromnego doświadczenia dał się ponieść nerwom, w związku z czym obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Więcej goli już nie padło, Stal wygrała 4:2.

Dla mielczan był to pierwszy mecz od 1996 roku gdy w meczu Ekstraklasy strzelili 4 bramki w jednym spotkaniu.

Stal Mielec — Zagłębie Lubin 4:2 (1:2)

Bramki: Mak (14′, 63′), Tomasiewicz 50′), Flis (75′) — Daniel (22′), Getinger (42′ sam.)

Żółte kartki: Chodyna, Poręba, Pantić

Czerwona kartka: Pantić (dwie żółte)

Stal Mielec: Strączek, Getinger, Flis, Matras, De Amo, Sitek (87′ Jankowski), Tomasiewicz, Kort (60′ Urbańczyk), Mak (82′ Szczutowski), Wrzesiński (82′ Żyro), Piasecki

Zagłębie: Hładun, Chodyna, Lepczyński, Pantić, Bartolewski, Poręba (80′ Kusztal), Pakulski (66′ Zivec), Starzyński, Szysz (66′ Zhigulev), Daniel (80′ Pieńko), Zajic (80′ Kusztal)