„Żyrafy” idą jak burza

grupa azoty 2

Pięć meczów, pięć zwycięstw i zero straconych setów – siatkarki Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów rewelacyjnie rozpoczęły sezon I ligi. W ostatni weekend nie dały szans KS BAS Kombinat Budowlany Białystok.

Lider z Tarnowa od początku nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszym zespołem. Już w pierwszym secie tarnowianki wyszły na bezpieczne prowadzenie 12:6. Później „Żyrafy” już tylko powiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały 25:12.

Druga partia to bardziej wyrównana gra. Do stanu 8:8 białostoczanki utrzymywały kontakt z przeciwnikiem. Później grę wzięła na siebie Klaudia Świstek, która kilkoma akcjami ze skrzydła wypracowała przewagę 16:9 dla przyjezdnych. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka nie poddawały się i doprowadziły do stanu 16:15. Wówczas o czas poprosił trener „Żyraf” Marcin Wojtowicz. Po przerwie przewaga tarnowianek nie podlegała dyskusji i ostatecznie lider tabeli wygrał 25:19.

Trzecia partia to dalsza dominacja Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W polu zagrywek dominowały Klaudia Świstek i Pola Nowacka. Ostatecznie tarnowianki wygrały 25:13 i cały mecz 3:0.

KS BAS Białystok – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (12:25, 19:25, 13:25)

Składy zespołów:

BAS: Woźniak (1), Gorzka (1), Sokolińska (6), Osadchuk (5), Gronostajska (4), Szymańska (1), Michalewcz (libero), oraz Mańczak (1), Rafalska, Niedźwiecka (4), Iber, Pisarczyk (1) i Lichodziejewska (libero)

PWSZ: Wawrzyniak (1), Szabo (5), Kukulska (2), Ponikowska (9), Gancarz (7), Kowalska (12), Pawłowska (libero) oraz Świstek (8), Ociepa (1), Szczygieł-Głód (1), Cur-Słomka i Nowacka (6)