Dunajec Zakliczyn wyeliminował Unię Tarnów z Pucharu Polski! W finale czeka Metal

233580165 3006946069581475 6986124033758910412 n

W środowe popołudnie zostały rozegrane półfinały Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu Dunajec Zakliczyn grający w IV Lidze podejmował na własnym boisku trzecioligową Unię Tarnów. To „Jaskółki” były zdecydowanym faworytem starcia i już na początku meczu objęły prowadzenie. W 7 minucie prowadzenie gościom dał Dawid Sojda, który świetnie wykorzystał podanie Dominika Wardzały.

Wydawać się mogło, że szybko zdobyty gol pomoże podopieczym Radosława Jacka w ułożeniu sobie meczu pod swoje dyktando. Gospodarze jednak nie dali za wygraną i w 53 minucie wyrównali stan gry. Adrian Wójcik wykorzystał błąd bramkarza Unii przy rzucie rożnym i strzałem głową zdobył bramkę dla gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a w serii „jedenastek” lepsi okazali się gracze Dunajca (4:3) i to oni zagrają w finale. Po dwóch finałowych zwycięstwach z rzędu „Jaskółki” odpadają z dalszej rywalizacji.

Na Dunajec w finale czekać będzie Metal Tarnów, który ograł w środę lidera tarnowskiej klasy „A”, LKS Koszyce Wielkie. Tarnowianie jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Kacpra Proszowskiego, który wpisał się na listę strzelców w 49 minucie. Stan meczu wyrównał Krystian Reczek i mecz, podobnie jak drugi półfinał zakończył się wynikiem 1:1. W serii rzutów karnych lepszy okazał się Metal (4:3) i to on po raz trzeci z rzędu zagra w finale.

Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie odbędzie się w czwartek 11 listopada.