Tarnowscy judocy z pięcioma medalami!

IMG 20211002 160637

Dwa złote i 3 brązowe medale zdobyli młodzicy Błękitnych Tarnów podczas turnieju International Judo Salt Cup.

Turniej w Wieliczce to coroczne zawody o bardzo wysokim poziomie w których w tym roku udział wzięło ponad 500 zawodników.

Chłopaki zaprezentowali się znakomicie – powiedział trener drużyny Krzysztof Sieniawski.

Wykonaliśmy 100% skuteczności, ponieważ cała piątka przywiozła 5 medali, co bardzo cieszy. Tym bardziej, że w klasyfikacji medalowej na 39 zespołów, które rywalizowały zdobyliśmy drugie miejsce tuż za najmocniejszym klubem w Polsce – Czarnymi Bytom.

W kategorii 46 kg złoto zdobył- Bartosz Bogacz. W jego ślady poszedł Maksymilian Marcinek, który wygrał w kategorii 73 kg. Z brązowymi medalami wrócili natomiast z Wieliczki: Sergiusz Sikorski (46 kg), Mateusz Brożek (55 kg) oraz Michał Florek (plus 81 kg).

W turnieju udział brały reprezentacje z Bośni i Hercgowiny, Słowacji, Czech, Węgier i Polski.