Dobry początek nie wystarczył. Grupa Azoty przegrywa z Orlen Wisłą Płock

244640874 594015958459383 454133483725824298 n 1150x767 1

W ramach czwartej kolejki zmagań w PGNiG Superlidze zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów mierzyli się z Orlen Wisłą Płock. Mecz rozgrywany był w hali PWSZ w Tarnowie.

Piłkarze Patrika Liljestranda dobrze rozpoczęli spotkanie i przez blisko 30 minut toczyli bardzo wyrównany bój z faworyzowanym zespołem z Płocka. Po blisko pół godzinie dobrej gry Jaskółki nie wykorzystały kilku ofensywnych szans i to zemściło się na nich. Skuteczniejsi byli goście, którzy zakończyli pierwszą połowę mocnym akcentem i zeszli do szatni z wynikiem 14:10.

W drugiej połowie przewaga gości tylko przybierała na sile. Z zawodników Unii uszło powietrze, a szczelna obrona płocczan nie pozwalała na wiele aktywności w ofensywie. Tego kłopotu nie mieli piłkarze z Płocka, którzy odskoczyli na kilka bramek do przodu. Finalnie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Orlen Wisły w stosunku 31:24. Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucił Taras Minocki, który pięciokrotnie pokonał bramkarza gości. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny zdobyli Abel Serdio i Tim Lucin. Obaj ośmiokrotnie pokonywali Caspera Liljestranda.

Po trzeciej już przegranej w sezonie drużyna z Tarnowa zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. Orlen Wisła Płock jest druga, prowadzi Łomża Vive Kielce. Kolejny mecz przed Jaskółkami już 9 października. W wyjazdowym meczu Grupa Azoty Unia zmierzy się z Sandra SPA Pogonią Szczecin.