Znów mecz na styk. Tym razem „Jaskółki” przegrywają

Unia reczna

Jeśli tak mają wyglądać mecze Grupy Azoty Unii Tarnów w tym sezonie to kibice mogą spodziewać się ogromnej liczby wrażeń. W 3 kolejce PGNiG Superligi zawodnicy Patrika Liljestranda przegrali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 30:29.

Mecz był prawdziwym rollercoasterem emocji. To goście z Tarnowa lepiej rozpoczęli spotkanie. Z biegiem meczu to piłkarze Bartosza Jureckiego tworzyli coraz to większą przewagę. Na przerwę schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem. Przewaga mogła być znacznie wyższa, ale Casper Liljestrand obronił jednak trzy rzuty karne (w całym meczu wyłapał pięć z sześciu prób gospodarzy).

Po przerwie goście ruszyli do ataku.  Co prawda odrabianie start szło im całkiem nieźle, momentami zespół z Tranowa nawet prowadził! Gospodarze nie dali sobie wyrwać prowadzenia. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 30-29. „Jaskółkom” na odrabianie straty zabrakło po prostu czasu.

Grupa Azoty Unia: Casper Liljestrand, Patryk Małecki – Taras Minotskyi 9, Kiryl Kniazeu 4, Rennosuke Tokuda 4, Shuichi Yoshida 4, Aliaksandr Bushkou 3, Łukasz Kużdeba 2, Mateusz Wojdan 2, Przemysław Mrozowicz 1, Wojciech Dadej, Mateusz Kaźmierczak, Keisuke Matsuura, Jakub Sikora.