Wysokie zwycięstwo piłkarzy Unii Tarnów w meczu pucharowym

unia 3

W II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tarnów 'Jaskółki’ na wyjeździe pokonały Pogórze Pleśna 6:0. Gole dla tarnowian zdobywali: Kacper Nytko (dwa), Maksymilian Starzyk (dwa), Kacper Ostrowski oraz Igor Dubas.

Podopieczni Radosława Jacka kanonadę strzelecką rozpoczęli w 16 min, gdy Kacper Nytko wykorzystał podanie Bartosza Bisia i skierował pikę do siatki. Druga bramka padła tuż przed przerwą. Ponownie na listę strzelców wpisał się Nytko, potwierdzjaąc dobrą dyspozycję w tym spotkaniu.

Po zmianie stron napór 'Jaskółek’ trwał w najlepsze. W 50 min prowadzenie gości podwyższył Maksymilian Starzyk. Chwilę później dwa gole w przeciągu dwóch minut zdobyli Igor Dubas i Kacper Ostrowski. Wynik ustalił w 75 min Starzyk.

Po spotkaniu trener Unii Radosław Jacek nie krył zadowolenia z wyniku.

– Jestem zadowolony z dzisiejszej wygranej, która dała nam awans do kolejnej rundy. Ten mecz pokazał mi, również, jak , ważni są zawodnicy, którzy czekają na swoje szanse. Każdy z nich bardzo świadomie podchodzi do sytuacji, a ich pełne zaangażowanie podnosi poziom zespołu. Dzisiaj zaprezentowaliśmy kilka ciekawych akcji, a na tle rywala byliśmy zdecydowanie lepsi. Minus meczu to zdecydowanie skuteczność bo była ona dzisiaj na niskim poziomie, mimo strzelenia 6 bramek.

Kolejny mecz Unii Tarnów odbędzie się w najbliższą sobotę (18.09). 'Jaskółki’ w ramach 9. kolejki III ligi podejmą u siebie Tomasovię Tomaszów Lubelski. Początek spotkania o godz. 16.

Pogórze Pleśna – Unia Tarnów 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Nytko 16, 0:2 Nytko 42, 0:3 Starzyk 50, 0:4 Dubas 61, 0:5 Ostrowski 63, 0:6 Starzyk 75.

Pogórze Pleśna: Czermak – K. Gut, Drwal, A. Gut – Ryba, Chudoba, Cetera, Maślanka – Nowak, Boczek, Cich.

Unia Tarnów: Nowak, Matyjewicz, Suchowski, Wójcikowski(67 Jękosz), Adamski, Jacak(67 Orlik), Biś, Nytko(67 Chwistek), Dubas, Ostrowski, Starzyk.