Róża Kozakowska z paraolimpijskim złotem i rekordem świata!

E9zF CFWQAUtFls

Reprezentantka klubu TZSN Start Tarnów nie miała sobie równych w rzucie maczugą.

32-letnia zawodniczka, w swojej najlepszej próbie, rzuciła maczugą na odległość 28,74 m i tym samym pobiła rekord świata.

Drugie miejsce przypadło Ukraince Anastazji Moskalenko, której maczuga zatrzymała się na 24,73 m.

Brązowy medal z kolei wywalczyła reprezentanta Algierii Mounia Gasmi. Brązowy 'krążek’
zapewniła sobie rzutem na odległość 23,29 m.

To wielki dzień dla tarnowskiego sportu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Oprócz złota Róży Kozakowskiej, tarnowianin Michał Derus został wicemistrzem paraolimpijskim w biegu na 100 metrów w kategorii T47.

'Złoto’ Róży Kozakowskiej jest pierwszym medalem z tego szlachetnego kruszcu, który na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich zdobyła reprezentacja Polski.