Za nami IX Memoriał Antoniego Weryńskiego w Mielcu

glowne Easy Resize.com

O Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego i Starosty Powiatu walczyły drużyny: SPR-u Stali Mielec, KH Koprivnice, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, a także MKS-u Padwy Zamość.

SPR Stal Mielec wchodzi w decydującą fazę przygotowań przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi. Doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości był IX Memoriał Antoniego Weryńskiego.

W pierwszym dniu turnieju mielczanie zmierzyli się z MKS Padwą Zamość.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obydwa zespoły postawiły na szybkie akcje i wznowienia. W ósmej minucie na tablicy widniał wynik 4:4. Chwilę później, po nieudanym podaniu w kontrze Miljana Ivanović goście z Zamościa przechwycili piłkę i zdobyli gola, po którym wyszli na prowadzenie. Stal jednak szybko odpowiedziała. W dalszej części meczu różnica bramek nie przekraczała dwóch na korzyść którejkolwiek ze stron. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się rezultatem 14:13 dla zawodników z Mielca.

Początek drugiej połowy to pokaz sił gospodarzy. Po bramkach Dimy Smolikau, Kacpra Adamczuka, Kosty Petrovića, Miljana Ivanovia i Bartka Wojdaka Stal zwiększyła swoje prowadzenie do sześciu trafień (20:14). W kolejnych minutach meczu Zamość próbował odrabiać straty, ale przewaga nadal była po stronie mielczan. W końcówce spotkania niezwykle aktywny był Rafał Krupa, który trafił aż czterokrotnie trafiał do bramki rywali.  Ostatecznie mecz skończył się zwycięstwem Stali 31:25.

W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny KH Koprivnice i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Zdecydowanie lepsi okazali się być zawodnicy z województwa łódzkiego, którzy zwyciężyli 42:34.

W drugim dniu Memoriału Antoniego Weryńskiego piłkarze Stali zmierzyli się z zespołem KH Koprovice.

Na początku spotkania nie zarysowała się przewaga żadnej ze stron i do siódmej minuty padały bramki za bramką, zarówno dla drużyny gości jak i gospodarzy. Następnie chwilową przewagę zyskał zespół z Czech. Dopiero w 22 minucie „biało-niebiescy” dogonili przeciwnika i później zyskali przewagę. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem Stali Mielec 13:12.

Początek drugiej części meczu był wyrównany. Dopiero w 40 minucie zespół z Mielca zaczał wychodzić na prowadzenie. Rywalowi „biało-niebieskich” nie udało się już odrobić strat, co sprawiło że mecz skończył się zwycięstwem SPR Stali Mielec 27:24.

Na zakończenie Memoriału Piotrkowianin Piotrków Trybunalski okazał się lepszy od MKS-u Padwa Zamość i wygrał 28:21.

W drugim dniu turnieju można było także bezpłatnie i bez rejestracji zaszczepić się przeciwko COVID-19.