Maciej Gładysz wygrywa w 2. rundzie Kartingowych Mistrzostw Europy!

E85x0yHWQAAMCJn e1629127979399

Spory sukces osiągnął w minionych dniach Maciej Gładysz. 12- latek wygrał 2. rundę Kartingowych Mistrzostw Europy. Młody zawodnik okazał się najlepszy spośród 44 kierowców kategorii Academy.

Od pewnego czasu coraz głośniej o młodym Macieju Gładyszu. 12- letni zawodnik, który smykałkę do samochodów ma we krwi coraz lepiej radzi sobie na arenie międzynarodowej w swoich kategoriach wiekowych. Gładysz zaliczany jest już do ścisłej czołówki polskich kierowców kartingowych.

Na torze Adria we Włoszech Gładysz wygrał 2. rundę Kartingowych  Mistrzostw Europy FIA i przed ostatnimi zawodami w sezonie wskoczył na miejsce lidera klasyfikacji generalnej z 46 punktami na koncie. Tuż za nim znajdują się Reno Francot z Holandii, oraz Oleksandr Bondarev z Ukrainy.

Oprócz Gładysza w zawodach wzięli udział inni Polacy. 15 był David Liwiński, 20 miejsce zajął Adrian Janicki, jako 54 przyjechał Kacper Nadolski a 58 był Jakub Wójcik.