Drugi remis Unii Tarnów na trzecioligowych boiskach

podhale

’Jaskółki’ zremisowały w Nowym Tagu z miejscowym Podhalem 2:2. Gole dla tarnowian zdobyli Patryk Orlik i Dawid Sojda.

Piłkarze Unii Tarnów w nowym sezonie jeszcze nie zdobyli kompletu punktów. Po inauguracyjnym remisie z Podlasiem Biała Podlaska na własnym boisku, tym razem podzielili się punktami z Podhalem Nowy Targ, który upatrywany jest w roli jednego z faworytów do wygrania ligi.

Od początku spotkania faworyzowani gospodarze starali się narzucić swój styl gry. Z kolei Unia nie mogła złapać swojego rytmu i miała problemy z utrzymywaniem się przy piłce. W 17 min Podhale objęło prowadzenie po samobójczym trafieniu Bartosza Bisia. Po strzelonym golu piłkarze z Nowego Targu próbowali podwyższyć prowadzenie, lecz ostatecznie kibice do przerwy nie zobaczyli już więcej bramek.

Druga połowa spotkania lepiej rozpoczęła się dla 'Jaskółek’. W 60 min dzięki trafieniu Patryka Orlika Unia doprowadziła do remisu. Radość w tarnowskiej ekipie nie trwała jednak długo. Pięć minut później, dopiero co wprowadzony na boisko Oliver Janso dał ponowne prowadzenie drużynie Podhala. Tarnowianie nie zamierzali się poddawać i starali się strzelić minimum jedną bramkę, która pozwoliłaby zdobyć choć jeden punkt na trudnym terenie. Sztuka ta udała się w 75 min Dawidowi Sojdzie. Tym samym wychowanek 'Jaskółek’ zdobył już drugiego gola w tym sezonie, po powrocie do tarnowskiego klubu.

Końcówka meczu nie przyniosła już zmiany rezultatu. Ostatecznie 'Jaskółki’, w debiucie trenera Radosława Jacka, zremisowały z Podhalem Nowy Targ 2:2.

Po meczu nowy trener tarnowian, Radosław Jacek był usatysfakcjonowany z wyniku.

– Jestem zadowolony z postawy zawodników, z tego jak cała kadra pierwszego zespołu przepracowała trzy krótkie dni, które są za nami i pokazała już kilka rzeczy, które na treningach sobie wypracowaliśmy, zwłaszcza jeżeli chodzi o zadania w obronie. Oczywiście w każdym meczu chcemy walczyć o trzy punkty, ale przy debiucie nowego sztabu szkoleniowego i krótkim okresie, jaki mieliśmy do dyspozycji przed wyjazdem do Nowego Targu, możemy być zadowoleni z wywalczenia jednego 'oczka’ – dodaje.

Po dwóch rozegranych meczach w nowym sezonie III ligi piłkarze Unii Tarnów mają na swoim koncie dwa punkty i zajmują 10. miejsce w tabeli.

Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Biś sam. 10, 1:1 Orlik 59, 2:1 Janso 64, 2:2 Sojda 75.

Podhale Nowy Targ: Rędzio – Furtak (85 Tonia), Bielak, Lech, Serafin (73 Płatek), Nowak (73 Lepiarz), Kapuściński, Molis (61 Kaim), Mianowany, Szynka (61 Janso), Kowalski.

Unia Tarnów: Zając – Biś, Kokoszka, Węgrzyn – Sierczyński (64 Nytko), Orlik (64 Ostrowski), Kajpust, Sojda – Biały (75 Jacak), Putin (80 Adamski), Dubas (46 Miłkowski).