Sparingowa wygrana Unii Tarnów w Mielcu

Stal Unia

Mecz zakończył się wynikiem 30:25 na korzyść tarnowian.

Trwają intensywne przygotowania Unii Tarnów i SPR Stali Mielec do nowego sezonu PGNiG Superligi. Tym razem oba kluby z regionu stanęły naprzeciw siebie w Mielcu w meczu kontrolnym.

Początek spotkania zdecydowanie nie ułożył się po myśli 'Jaskółek’. W ciągu pierwszych siedmiu minut udało im się rzucić tylko jedną bramkę i przegrywali 3:1. Później gra się wyrównała i do 20 min wynik oscylował w okolicy remisu. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należały już do tarnowian, którzy na przerwę schodzili z czterobramkową przewagą (16:12).

W drugiej części meczu Unia starała się trzymać mielczan na dystans i utrzymywać prowadzenie. Mogli to osiągnąć dzięki dobrej grze bramkarza, Caspera Liljestranda. Co prawda piłkarze Stali przez chwilę byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji, lecz goście z Tarnowa podkręcili tempo i „uciekli” rywalom na pięć bramek. Końcówka spotkania nie przyniosła już zmiany w grze obu ekip i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 30:25 dla zawodników Patrika Liljestranda.

Strzelcy bramek:

SPR Stal Mielec: Petrović 5, Wilk 3, Monczka 2, Sobut 2, Nowak 2, Wołyncew 2, Smolikov 2, Chodara 2, Adamczuk 2, Osmola 1, Ivanović 1, Krupa 1.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Minotskyi 5, Kniazeu 4, Dadej 4, Sikora 4, Wojdan 4, Mrozowicz 2, Bushkou 2, Kaźmierczak 1, Pinda 1, Sanek 1, Wątroba 1, Matsuura 1.