Do trzech razy sztuka! Unia Tarnów w III lidze! [WIDEO]

unia

Unia Tarnów po trzech latach przerwy wraca do III ligi. Jaskółki w rewanżowym spotkaniu barażowym na własnym stadionie pokonały Wiślan Jaśkowice 4:0 i w końcu awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. Bramki dla drużyny z Tarnowa zdobywali Artur Biały (dwie), Łukasz Popiela i Thiago Lopes.

W pierwszym meczu barażowym, rozgrywanym w Skawinie, Jaskółki uległy drużynie z Jaśkowic 1:2. W związku z tym podopieczni Daniela Bartkowskiego chcieli wejść w spotkanie rewanżowe z wyjątkowym animuszem i ambicją. Początek spotkania jednak nie wskazywał na to, że Unia gładko pokona Wiślan. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Co prawda piłkarze Unii starali się kreować sytuacje, lecz oddawane strzały były niecelne.

Pierwszą sytuację na zmianę wyniku mieli jednak goście i gdyby nie doskonała interwencja bramkarza Łukasza Lisaka, Unia straciłaby gola. Jedno poważne ostrzeżenie wystarczyło, by Jaskółki zaczęły grać lepiej. W 31 min po szybko rozegranym aucie piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Łukasza Popieli, który podał do Artura Białego, a ten z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Chwilę później było już 2:0. Strzelcem gola został Łukasz Popiela, który uderzeniem z głowy pokonał Marcina Cabaja. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i Unia prowadziła dwoma bramkami.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny jak początek meczu. Gra toczyła się w środku boiska. Piłkarze Unii, mając korzystny wynik, nie forsowali tempa, z kolei zawodnicy z Jaśkowic nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zmiany wyniku.

Im bliżej było końca meczu, tym Wiślanie zawodników próbowali atakować coraz większą liczbą, z kolei Jaskółki nastawili się na kontry. Jedna z nich przyniosła trzecią bramkę dla gospodarzy. Goście stracili piłkę w środku boiska, ta trafiła do Artura Białego, który wpadł w pole karne i trafił po raz drugi w tym spotkaniu. Ostatniego gola dla Jaskółek zdobył Thiago Lopes, który w końcówce meczu pewnie wykorzystał rzut karny.

Ostatecznie Unia pokonała Wiślan Jaśkowice 4:0 (w dwumeczu padł wynik 5:2) i z serc piłkarzy Unii spadł ogromny kamień z serca, gdyż dopiero w trzecim barażu z rzędu udało im się awansować do III ligi. W poprzednich latach Jaskółki musiały uznać wyższość Jutrzenki Giebułtów i rezerw Cracovii.

GOL ARTURA BIAŁEGO (3:0)

GOL THIAGO LOPESA (4:0)