Sandecja Nowy Sącz pokonała Puszczę Niepołomice na pożegnanie z kibicami [ZDJĘCIA]

sandecja puszcza 06 20021

Sandecja Nowy Sącz pokonała 2:1 Puszczę Niepołomice w 33. kolejce piłkarskiej I ligi. Był to ostatni w tym sezonie mecz biało-czarnych na stadionie w Nowym Sączu.

Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała przyjściu na stadion, ale nie było to wielkie widowisko. Na początku meczu zaatakowali goście z Niepołomic, ale potem gospodarze przejęli inicjatywę.

Sandecja mogła otworzyć wynik w 29. minucie, gdy strzelający z pola karnego Damian Chmiel posłał piłkę tuż obok słupka. Po chwili główka Wojciecha Hajdy nieznacznie minęła bramkę Puszczy. Kolejną okazję miał w 35. minucie Robert Prochownik, ale jego strzał sprzed pola karnego odbił golkiper gości. Następnie w 39. minucie Michał Walski uderzał z rzutu wolnego, ale również niecelnie.

Po zmianie stron okazję miał Karol Knap z Puszczy, ale jego strzał z bliska padł łupem bramkarza Szymona Tokarza, choć piłkę łapał na raty. W 55. minucie Michał Walski uderzał w światło bramki przyjezdnych, ale Gabriel Kobylak nie miał problemów z interwencją.

Kibice zgromadzeni na stadionie doczekali się gola w 65. minucie spotkania, gdy strzał Jana Kuźmy z około 20 metrów zatrzepotał w siatce. Prowadzenie podwyższył w 88. minucie Armand Ella Ken, który w polu karnym dostał piłkę od Macieja Małkowskiego i skierował piłkę do bramki. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Szymon Kobusiński, który strzałem z dystansu pokonał golkipera sądeckiej drużyny.

Sandecja zakończy sezon 2020/2021 wyjazdowym starciem z Górnikiem Łęczna, zaplanowanym na 13 czerwca, na 12.40. Nie wiemy kiedy ponownie kibice zobaczą mecze w Nowym Sączu, ponieważ w obliczu możliwego rozpoczęcia budowy stadionu przy ul. Kilińskiego, Sandecja ma rozgrywać domowe na stadionie w Tychach – przynajmniej na początku sezonu 2021/2022.

Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice 2:1 (0:0)

1:0 – Jan Kuźma 65′

2:0 – Armand Ella Ken 88′

2:1 – Szymon Kobusiński 90 + 2′

Żółta kartka: Mateusz Wyjadłowski.

Sandecja: Szymon Tokarz – Daniel Dziwniel, Tomasz Boczek, Wojciech Hajda, Adrian Danek – Damir Šovšić (84′ Jakub Zych), Michał Walski, Damian Chmiel (84′ Maciej Małkowski), Jan Kuźma, Dawid Błanik (80′ Rubio) – Robert Prochownik (80′ Armand Ella Ken).

Puszcza: Gabriel Kobylak – Kamil Gałka (83′ Górski , Michał Czarny, Erik Čikoš, Marcel Pięczek – Karol Knap, Kacper Cichoń (75′ Marcin Stefanik), Michał Rakoczy (75′ Szymon Kobusiński), Daniel Wolak, Jakub Serafin (75′ Tomasz Mucha) – Mateusz Wyjadłowski (84′ Longinus Uwakwe).

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).