Niespodzianka w Mielcu. Arcyważne punkty zostają przy ul. Solskiego

mecz Easy Resize.com 1

PGE FKS Stal Mielec niespodziewanie pokonała wicelidera PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin 1:0. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył w pierwszej połowie Marcin Flis.

Pierwsze minuty spotkania to napór „Portowców”, którzy przejęli inicjatywę w meczu. Nie przekładało się to jednak na stworzenie groźnych okazji bramkowych.

W 22. minucie w zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Marcin Flis, który uderzył piłkę głową i pokonał zaskoczonego Dante Stipicę.

Podrażniona Pogoń starała się odpowiedzieć. W 31. minucie groźnie uderzył Kamil Drygas, ale futbolówkę odbił Rafał Strączek. Przewaga gości utrzymywała się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Nadal to Portowcy byli stroną przeważającą, ale w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Rafał Strączek. Zawodnicy z Podkarpacia stworzyli tylko jedną groźną okazję. W 67 minucie po dograniu Roberta Dadoka groźnie zza pola karnego uderzał Krystian Getinger, ale tym razem jego strzał obronił Dante Stipica.

W końcówce meczu sędzia doliczył sześć minut do regulaminowego czasu gry. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora pokazali jednak charakter i nie dali wyrwać sobie trzech punktów. Stal tym samym zrównała się z punktami z Podbeskidziem Bielsko Biała i pozostaje w walce o utrzymanie!

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
1:0 – Marcin Flis 22′

Stal: Rafał Strączek – Albin Granlund (56′ Robert Dadok), Jonathan de Amo, Marcin Flis, Krystian Getinger – Bożidar Czorbadżijski – Maciej Urbańczyk, Mateusz Matras (79′ Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz – Maciej Domański (65′ Aleksandar Kolew), Petteri Forsell (56′ Mateusz Mak)

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Luis Mata (85′ Santeri Hostikka) – Damian Dąbrowski (87′ Tomas Podstawski) – Rafał Kurzawa (85′ Mariusz Fornalczyk), Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk (46′ Luka Zahović), Michał Kucharczyk – Adrian Benedyczak (81′ Kacper Smoliński)