Sandecja niepokonana od 15 meczów!

belchatow sandecja adrian maras sandecja pl

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 2:0. Było to piąte z rzędu zwycięstwo w I lidze i 15 kolejny mecz bez porażki. Po piątkowych meczach 26. kolejki I ligi biało-czarni awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Wynik otworzył już w ósmej minucie Dawid Błanik, uderzając z ostrego kąta po dłuższym słupku i wykorzystując podanie Bartłomieja Kasprzaka.  Na początku II połowy prowadzenie podwyższył Hiszpan Rubio. Po tym, jak Damir Sovsic wdarł się w pole karne i dokładnie podał piłkę, napastnikowi Sandecji zostało tylko skierować ją do odkrytej bramki. Golkiper gospodarzy nie miał już szans skutecznie zareagować.

GKS Bełchatów – Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1)

Bramki: Dawid Błanik 8′, Rubén López Huesca 52′.

Żółte kartki: Mateusz Bartków – Michal Piter-Bučko, Damir Šovšić, Kamil Ogorzały, Bartłomiej Kasprzak, Damian Chmiel, Wiktor Żołądź.

GKS: Leonid Otchenashenko – Mateusz Szymorek (55′ Maciej Mas), Mateusz Magiera, Mateusz Bartków, Mikołaj Grzelak – Michał Pawlik, Damian Hilbrycht (77′ Marcin Ryszka), Jakub Bator (71′ Dawid Flaszka), Waldemar Gancarczyk (71′ Maciej Koziara), Marcin Sierczyński – Valerijs Sabala.

Sandecja: Szymon Tokarz – Daniel Dziwniel, Adrian Danek, Tomasz Boczek (68′ Dawid Szufryn), Michal Piter-Bučko – Bartłomiej Kasprzak (79′ Wiktor Żołądź), Dawid Błanik (79′ Armand Ella Ken), Michał Walski, Kamil Ogorzały (68′ Damian Chmiel), Damir Šovšić – Rubén López Huesca (68′ Rafael Victor).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Widzów: bez udziału publiczności.