Bolesna porażka w Szczecinie

grupa azoty

Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów przegrali w Szczecinie z Sandrą Spa Pogoń Szczecin 26:31 i spadli w tabeli PGNiG Superligi.

Mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli zespołów był określany jako ten z gatunku za sześć punktów. Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Dopiero przy stanie 6:6 zespół ze Szczecina odskoczył na kilka bramek. W 18. minucie Łukasz Kużdeba rzucił bramkę i zakończył kilkuminutową serię bez zdobytego gola. Ostatecznie zespół Pogoni utrzymywał bezpieczną przewagę i na przerwę schodził prowadząc 16:12.

W drugiej połowie Portowcy sukcesywnie powiększali prowadzenie, w pewnym momencie prowadząc już 26:19.  Dopiero w ostatnich pięciu minutach spotkania w grę gospodarzy wkradł się chaos i zawodnicy z Tarnowa zmniejszyli stratę do trzech bramek. . Zwycięstwo zawodnikom ze Szczecina zapewnił jednak rewelacyjny w tym spotkaniu Paweł Krupa, rzucając bramkę dającą wynik 29:25. Ostatecznie Portowcy wygrali 31:26.