Weekendowe radości i smutki sądeckiego sportu

odra sandecja adrian maras sandecja pl

Jak radzili sobie sądeccy sportowcy w weekend? Były okazje do świętowania, ale nie w każdym przypadku. Zapraszamy na podsumowanie!

Dzielnie walczą na I-ligowym szczeblu piłkarki UKS Trójki Weronica Staszkówka Jelna. Podopieczne Wojciecha Mroza pokonały 3:2 Resovię. Sądeczanki są siódme w tabeli. Natomiast I-ligowi piłkarze Sandecji zremisowali 1:1 w wyjazdowym starciu z Odrą Opole i dalej są na 14. miejscu na zapleczu Ekstraklasy.

Ze zmiennym szczęściem walczyli na gali MB Boxing Night 9 w Szklarskiej porębie bokserzy Golden Teamu Nowy Sącz. Kacper Salabura pokonał na punkty Marcina Piegońskiego w sześciorundowym starciu. Natomiast inny sądeczanin Daniel Bociański przegrał przez techniczny nokaut z Patrykiem Szymańskim. Pojedynek zakontraktowany na 8 rund został przerwany w 5 starciu. Dodajmy, że na gali walczył też pochodzący z Nowego Sącza Bartłomiej Wańczyk, ale przegrał z Kamilem Młodzińskim. Wańczyk wrócił na bokserski ring po 5 latach przerwy.

Sądeczanin Marcin Janusz został powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski w siatkówce na 2021. Janusz jest wychowankiem Dunajca Nowy Sącz, a teraz gra w Treflu Gdańsk. Pozostając w temacie – siatkarki STS Sandecji Nowy Sącz będą grać w barażach o II ligę. Mimo porażki w ostatnim meczu I ligi Małopolski z MKS-em Andrychów, Sandecja wygrała rozgrywki, co daje jej możliwość gry w barażach.