Grupa Azoty SPR Tarnów w finale Pucharu Polski!

uid 25bd713c711db226d010e44be34577c21615651856318 width 1280 play 0 pos 0 gs 0 height 720 grupa azoty spr tarnow w finale pucharu polski fot tvp

W meczu półfinałowym tarnowskie „Jaskółki” niespodziewanie pokonały MKS Zagłębie Lubin 30:21 (13:10) i awansowały do finału Pucharu Polski.

Od początku mecz na hali PWSZ był wyrównany. Tarnowianie odskoczyli dopiero w ostatnich dziesięciu minutach kiedy po skutecznych kontrach i rzutach Wojdana i Majewskiego zrobiło się 9:6. Ten wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry, na którą tarnowianie schodzili z przewagą trzech bramek.

W drugiej połowie utrzymywał się korzystny wynik dla tarnowskiego zespołu. Po kilku udanych akcjach na tablicy świetlnej widniał wynik 17:12 . Dwanaście minut przed końcem po serii błędów i strat piłki zespół z Lubina doprowadził do stanu 18:17, jednak ostatnie minuty należały do tarnowian, którzy systematycznie powiększali przewagę. Na pochwały zasługuje zwłaszcza Kacper Majewski, który rozegrał jeden z najlepszych meczów w swojej karierze.

O tym z kim podopieczni Patrika Liljestranda zmierzą się w finale zdecyduje drugi półfinał pomiędzy Wisłą Płock a Łomżą Vive Kielce. Ten mecz już 18 marca.