Bez niespodzianki w Płocku

tokuda

Bez niespodzianki zakończył się wczorajszy wyjazdowy mecz tarnowskich piłkarzy ręcznych z Wisłą Płock. Tarnowianie przegrali 21:32 (9:14).

Jaskółki były w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszych dwudziestu minutach. W końcówce pierwszej połowy Nafciarze powiększyli przewagę do pięciu bramek. Dobrze w bramce spisywał się Adam Morawski. Druga połowa to pełna kontrola meczu zawodników z Płocka.

Najlepiej zaprezentowali się na parkiecie skrzydłowi – Krzysztof Komarzewski i Mikołaj Czapliński którzy rzucili po sześć bramek. W tarnowskim zespole najskuteczniejszy był Rennosuke Tokuda, który przekroczył wczoraj barierę stu bramek w superlidze.

Dla wicelidera z Płocka był to dwunasty wygrany mecz w sezonie.  Po tym meczu Grupa Azoty SPR Tarnów zajmuje 11 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 „oczek”.

Orlen Wisła Płock – Grupa Azoty SPR Tarnów 32:21 (14:9)

Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły – Krzysztof Komarzewski 6, Mikołaj Czapliński 6, Michał Daszek 4, Predrag Vejin 4; dla Azotów – Kirył Kniaziew 3, Rennosuke Tokuda 3.