Derby regionu dla Grupy Azoty SPR Tarnów!

grupa azoty

Grupa Azoty SPR Tarnów po wyrównanym meczu pokonała na hali PWSZ 24:20 Stal Mielec.

Tempo spotkania od początku nie zachwycało. Szybko na prowadzenie 5:2 wyszli tarnowianie. Duża w tym zasługa Patryka Małeckiego, który na początku meczu odbił trzy rzuty mielczan.

W 21. minucie zespół z Mielca zmniejszył przewagę Grupy Azoty SPR Tarnów do dwóch bramek. Dopiero pod koniec pierwszej połowy dwie bramki Łukasza Janysta i rzut z kontry Rafała Krupy pozwoliły Stali doprowadzić do remisu 10:10. W samej końcówce sędziowie wyrzucili jednak aż trzech zawodników z Mielca i to pozwoliło tarnowianom zejść na przerwę prowadząc 11:10

Druga połowa to nadal świetna gra w bramce Patryka Małeckiego i festiwal błędów w ataku mieleckiej drużyny. Dzięki temu podopiecznym Patrika Liljestranda udało się wyjść w 44. minucie na prowadzenie 18:12. Później tarnowianie ten wynik utrzymywali, choć na dwie minuty przed końcem Stal doprowadziła do stanu 22:20.  Ostatnie dwie akcje meczu zakończyły się jednak sukcesem tarnowskiego zespołu i pozwoliły zdobyć ważne trzy punkty.