Porażka Grupy Azoty SPR Tarnów w sparingu

grupa azoty 1

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rundy rewanżowej PGNiG Superligi podopieczni Patrika Liljestranda ulegli Górnikowi Zabrze 25:27.

Na początku spotkania gra była bardzo wyrównana. Gospodarze z Zabrza odskoczyli dopiero w drugim kwadransie gry, kiedy ich przewaga wzrosła do 6 trafień, głównie dzięki skutecznym kontratakom. Zawodnicy z Tarnowa przebudzili się dopiero w końcówce pierwszej połowy i doprowadzili do stanu 11:14 dla „Górników”.

Dobra gra przed przerwą zmobilizowała zawodników Grupy Azoty SPR Tarnów do bardziej śmiałych ataków. Już w pierwszych minutach doprowadzili do remisu, który utrzymywał się długimi fragmentami drugiej połowy.  Po każdym wyjściu na prowadzenie zabrzan zawodnicy z Tarnowa szybko wyrównywali stan meczu. Dopiero w końcówce meczu szczypiorniści z Górnego Śląska odskoczyli na dwie bramki i to prowadzenie udało im się  utrzymać do końca meczu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tarnowian był Rennosuke Tokuda, którzy rzucił 8 bramek. Następny mecz „Jaskółki” rozegrają w sobotę 13-ego lutego z Torusem Wybrzeże Gdańsk.

Górnik Zabrze – Grupa Azoty SPR Tarnów 27:25 (14:11)

Górnik: Galia, Skrzyniarz, Kazimier – Daćko 2, Bis 3, Tomczak 4, Łyżwa, Sluijters 3, Pawelec, Buszkow 7, Gliński 1, Gogola 3, Czuwara 4, Dudkowski, Adamuszek. Trener: Marcin Lijewski

Tarnów: Liljestrand, Cichoń – Tokuda 8, Majewski 1, Wojdan 5, Kowalik, Wajda, Kuźdeba 4, Kniazeu 1, Mrozowicz 2, Zaharović 1, Yoshida 2, Pedryc 1. Trener: Patrik Liljestrand

Kary: 4 minuty (Kniazeu, Mrozowicz)