Bartłomiej Podlewski, Daria Nawój, Oskar Szalecki i Eryk Nawój – to tarnowscy wspinacze sportowi, którzy zostali powołani przez Polski Związek Alpinizmu do reprezentowania Polski w zawodach międzynarodowych w 2021 roku.
Wszyscy z nich to medaliści mistrzostw Polski, a Oskar Szalecki jest brązowym medalistą Pucharu Europy juniorów młodszych we wspinaczce na czas.
– Wszyscy, mimo młodego wieku to doświadczeni wspinacze – mówi trener Arkadiusz Kamiński.
– Cała czwórka będzie realizowała przygotowania do zawodów międzynarodowych, o ile będę się one odbywały. Celem na ten sezon jest równie dobry start jak w poprzednim roku w zawodach Mistrzostw Polski. Na pewno to szkolenie jest teraz utrudnione, bo mamy mniejsze możliwości jeśli chodzi o dostępność obiektów sportowych czy wyjazdów na treningi na inne ścianki, bo nie tylko szkolimy w Tarnowie, ale też korzystamy z zaplecza na obiektach sportowych w Krakowie, Rzeszowie, Gliwicach czy Warszawie.
Trenerem kadrowiczów jest dwukrotna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata Edyta Ropek.
Obecnie w Sportivi trenują trzy grupy wspinaczy. Sekcja krasnali, sekcja dzieci, a także najstarsza grupa młodzieżowa – zawodnicy powyżej 14. roku życia.

![Zakończenie Roku Jubileuszowego w Tarnowie [28.12.2025] 2 IMG 1261](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1261-350x250.jpg)




![Żywe szopki na Sądecczyźnie. Można je odwiedzać również po świętach [ZDJĘCIA] 8 fot. Parafia Biegonice](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_biegonice_2025-350x250.jpg)

![Zakończenie Roku Jubileuszowego w Tarnowie [28.12.2025] 10 IMG 1261](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/IMG_1261-120x86.jpg)




