Zwycięstwo i awans Grupy Azoty SPR Tarnów!

spr tarnow

Tarnowianie pokonali na wyjeździe w 1/8 finału Pucharu Polski pierwszoligową drużynę SMS ZPRP Kielce 31:28  i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Na początku meczu widoczna była nerwowość obu drużyn. Zawodnikom obu drużyn ciężko było skończyć akcje. W dalszych minutach meczu gra się uspokoiła, jednak przewagę mieli zawodnicy z Kielc, którzy pierwszą połowę kończyli prowadząc 16:13.

W drugich trzydziestu minutach podopieczni Patrika Liljestranda popełniali dużo mniej własnych błędów. Zawodnicy z Tarnowa zaczęli oddawać celne strzały na bramkę i z biegiem meczu wyszli na prowadzenie.  Na placu gry świetnie spisali się Kamil Pedryc oraz Jakub Kowalik, którzy w drugiej połowie spotkania łącznie trafili do siatki 12 razy.

Zespół z Tarnowa po ciężkim meczu wygrywa z juniorami z Kielc i udanie rozpoczyna tegoroczną przygodę w Pucharze Polski.