Porażka „Słoni” w Krakowie

nieciecza Easy Resize.com

W spotkaniu przygotowawczym przed rundą rewanżową Fortuny 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała w Krakowie z Wisłą Kraków 1:2

W pierwszym kwadransie meczu przewagę miała Wisła. Groźne uderzenia zaliczyli Felicio Forbes, Giegorij Żukow i Aleksander Buksa, jednak dobrze w bramce spisywał się Tomasz Loska.

W 18 minucie groźną akcję przeprowadzili zawodnicy z Niecieczy. Samuel Stefanik zagrał do wbiegającego w pole karne Mateusza Grzybka, jednak ten uderzył niecelnie.  Precyzji natomiast nie zabrakło Romanowi Gergelowi. W 20 min Kacper Śpiewak sprytnie przedarł się w pole karne „Białej Gwiazdy” i ładnie zagrał do najlepszego strzelca Fortuny 1 Ligi, który nie zmarnował takiej okazji.

W dalszej części meczu to Wisła Kraków miała przewagę.  W 45 minucie wyrównał Aleksander Buksa.

Na drugą połowę selekcjoner gości Mariusz Lewandowski wprowadził nową „jedenastkę”. Krakowianie, którzy grali w podobnym składzie mieli na boisku znaczną przewagę. Aktywny był zwłaszcza Felicio Forbes, który w 55 minucie uderzył w słupek.

Niecieczanie nie mieli jednak już tyle szczęścia w 85 min kiedy Jakub Błaszczykowski szybko podał do dobrze ustawionego Rafała Boguskiego, który z kilku metrów ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica 2:1 (1:1) 0:1 Gergel 20, 1:1 Buska 45, 2:1 Boguski 85.  Żólte kartki: Wlazło (22 min), Putiwcew (44)

Wisła: Lis – Burliga, Frydrych, Mehremić (65 Hoyo-Kowalski), Sadlok  (56 Błaszczykowski) – Plewka (81 Starzyński) – Szot (81 Szota), Savić (72 Chuca), Żukow (72 Boguski), Buksa (46 Silva) – Forbes (72 Beqiraj)