Porażka na początek rundy wiosennej

szenk

Nie udał się pierwszy mecz po przerwie świątecznej tarnowskim siatkarkom. Podopieczne Wojciecha Serafina przegrały na własnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Tarnowianki lepiej weszły w mecz. Po serii dobrych zagrywek Ewy Binkiewicz na tablicy świetlnej w hali PWSZ widniał wynik 4:0 dla „Żyraf”. Jednak w późniejszym czasie to zespół ze Śląska prowadził grę i zdecydowanie wygrał dwa pierwsze sety.

Początek trzeciej partii to również dominacja przyjezdnych, które prowadziły już 5:0. Wówczas ciężar gry na swoje barki wzięła Karolina Szczygieł, dzięki której zespół z Tarnowa doprowadził do stanu 8:9. Dalsza część seta to wyrównana gra obu zespołów. Szalę zwycięstwa zespołu z Tarnowa przesądziła skutecznym atakiem Klaudia Kaczorowska.

W ostatniej, czwartej partii rywalizacja toczyła się punkt za punkt. O losie meczu przesądziły jednak świetne zagrywki Joanny Ciesielczyk w końcówce seta, dzięki którym zespół ze Śląska przerwał serię meczów bez zwycięstwa.

Następny mecz „Żyrafy” rozegrają 16 stycznia na własnej hali ze Stalą Mielec.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(16:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Składy zespołów:
PWSZ: Szabo (3), Dreczka (2), Szczygieł (3), Bimkiewicz (13), Sroińska (9), Pellegrino (8), Krześlak (libero) oraz Cur (4), Hebda, Kaczorowska (11) i Szpak
AZS: Ciesielczyk (20), Napalkowa (5), Jakóbiak (5), Skowron (10), Cygan (15) Skiba (22), Szmigielska (libero) oraz Nudha