PGE Stal Mielec zdegradowana do I ligi, porazka bochnian

Pilkarze reczni mieleckiej PGE Stali stracili szanse na utrzymanie w szeregach PGNiG Superligi. Druzyna prowadzona przez trenera Tadeusza Jednoroga przegrala na wlasnym parkiecie z Pogonia Szczecin 25:28.

Porazka ta oznacza, ze razem z wroclawskim Slaskiem w przyszlym sezonie mielczanie zagraja na parkietach pierwszej ligi.

Bramki dla mielczan zdobyli: Kawka i Kostrzewa 5, Krzysztofik 4, Dementiev 3, Janyst, Kloda i Kyrylenko po 2 oraz Wilk i Krygowski po 1. Do zakonczenia rozgrywek pozostalo jeszcze trzy kolejki spotkan. W nastepnej mielczanie podejma na wlasnym parkiecie wroclawski Slask.
Pewnym zwyciestwem lidera I ligi zakonczylo sie spotkanie 22. kolejki. Piotrkowianin pokonal ostatni w tabeli zespól MOSiR Bochnia 31:18. Ambitnie walczacy goscie w 18. minucie remisowali w Piotrkowie 7:7, ale koncówka pierwszej polowy zdecydowanie nalezala do gospodarzy. Juz do przerwy piotrkowski zespól prowadzil róznica szesciu bramek – 15:9, aby wygrac ostatecznie róznica trzynastu bramek.

Bramki dla zespolu bochenskiego zdobyli: Najuch 6, Nowak 4, Zubik 3, Budziosz 2 oraz Bujak, Pach i Janus po 1. Natomiast tarnowianie juz przed tygodniem rozegrali swój pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim i ulegli miejscowej Ostrovii 23:38.

Za tydzien w hali na ulicy Krupniczej tarnowianie podejma MKS Piotrkowianina, zas bochnianie rywalizowac beda w Chrzanowie z miejscowym MKS.