MUKS 1811 Unia Tarnów w finale gier o awans do II ligi

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w weekend wzieli udzial w turnieju pólfinalowym dajacym mozliwosc walki o gre na drugoligowych parkietach.

Podopieczni trenera Dominika Niemczury wyjechali do Bialegostoku, gdzie zmierzyli sie z kolejno z miejscowa ekipa PKK Zubry, UKS Chromik Zary oraz Ósemka Skierniewice. W piatek doznali porazki z druzyna gospodarzy 70:92. W sobotnie popoludnie tarnowianie zmierzyli sie z UKS Chromik Zary. Poczatek meczu byl bardzo wyrównany, dopiero w ostatnich dwóch minutach dzieki skuteczniejszej grze tarnowskiego zespolu udalo sie wypracowac szesciopunktowa przewage i po pierwszej kwarcie na tablicy widnial wynik 23:17.W drugiej kwarcie ta przewaga wzrosla do 15 oczek, dzieki dobrej skutecznosci Sulowskiego oraz Uriasza. Jednak chwila dekoncentracji i proste straty powoduja, ze kwarta konczy sie remisem po 23. Bardzo zacieta trzecia odslona meczu, gdzie druzyna z Zar nie odpuszcza na tablicy dwukrotnie widnieje remis jednak w koncówce udaje sie tarnowskiemu zespolowi wyjsc na 3 punktowe prowadzenie. Koncowe fragmenty to nieskuteczna gra i nerwowosc z obu stron. Ostatecznie tarnowianie wygrywaja 72:70.

Punkty w tym spotkaniu zdobyli: Piska i Sulowski po 16, Stawarski 12, Szewczyk 10, Uriasz 8, Niemczura 6 oraz Bogusz 4.

Natomiast w niedzielne przedpoludnie druzyna tarnowska zmierzyla sie z Ósemka Skierniewice. Zwyciestwo a jednoczesnie porazka druzyny z Zar dawala awans do finalu. Tarnowscy koszykarze pojedynek z ekipa z Mazowsza rozpoczeli od mocnego uderzenia. Dzieki dobrej skutecznosci Dawida Szewczyka, szybko Unia zyskala kilkanascie punktów przewagi. Jednak w drugiej polowie gracze Ósemki zaczeli grac obrona strefowa co szybko przynioslo skutek. Pod koniec trzeciej kwarty wynik oscylowal wokól remisu, jednak w ostatniej odslonie meczu to zespól tarnowski utrzymal przewage i wygral 88:80.

Punkty dla tarnowian zdobyli: Szewczyk 34, Sulowski 16, Piska 12, Stawarski 11, Skowron 6, Niemczura 5 oraz Uriasz i Bogusz po 2.

Po swoim spotkaniu koszykarze Unii trzymali kciuki za druzyne PKK Zubry, która musiala wygrac z UKS Chromik Zary. Zadanie to wykonali bialostocczanie i razem z zespolem MUKS Unii 1811 zameldowali sie w finale gier o druga lige.