Cenny punkt Unii, porazki Wolanii oraz Popradu

Pilkarze trzeciej ligi malopolsko – swietokrzyskiej rozegrali 25 kolejke spotkan. Poprad Muszyna w pojedynku w Polancu z miejscowa druzyna Czarnych przegral 0:1. Pilkarze tarnowskiej Unii po serii trzech zwyciestw tym razem wyjechali do Ostrowca Swietokrzyskiego, gdzie rywalizowali w miejscowym KSZO.

Gospodarze ze Swietokrzyskiego byli faworytem tego spotkania i jako wicelider tabeli chcial zainkasowac trzy punkty. Po pierwszej polowie plan pilkarzy KSZO byl realizowany w stu procentach. Bowiem tuz przed przerwa do bramki tarnowskiej druzyny trafil Jakub Kapsa. W drugiej czesci spotkania obie druzyny mialy kilka okazji do zmiany wyniku, jednak wykorzystali ja pilkarze Jaskólek. W 82 minucie Artur Bialy zdobyl wyrównujace trafienie i spotkanie w Ostrowcu Swietokrzyskim zakonczylo sie podzialem punków po remisie 1:1.

Z kolei Wolania Wola Rzedzinska podejmowala na wlasnym stadionie druzyne Hutnika Nowa Huta Kraków. Goscie po inauguracyjnym zwyciestwie doznali czterech porazek z rzedu. Natomiast gospodarze po raz pierwszy tej wiosny zagrali przy slonecznej pogodzie. Pojedynek dobrze rozpoczal sie dla zespolu krakowskiego, bo juz w 6 minucie do bramki trafil Michal Guja. Potem gospodarze próbowali doprowadzic do remisu, lecz brakowalo skutecznosci. Jednak bolaczka zespolu trenera Piotra Brozka w tym spotkaniu byla slaba defensywa. Ona to w 41 i 44 minucie pozwolila na kolejne bramki zawodnikom Hutnika. Po zmianie stron w 52 minucie gol Patryka Szatki z rzutu wolnego dal jeszcze nadzieje na chocby remis. Jednak w 80 minucie Mateusz Kotwica podwyzszyl na 4:1 dla Hutnika. Szybka riposta Damiana Lubery nie przyniosla efektu, bo w 90 minucie wynik na 5:2 dla krakowian ustalil Nawrot.

Dzis trzy punkty byly naszym obowiazkiem – mówil po meczu Michal Guja, napastnik Hutnika

Te trzy punkty byly nam potrzebne jak tlen – podsumowal mecz trener Hutnika Mateusz Staniec

To bylo najslabsze spotkanie jakie rozegralismy od poczatku mojej pracy w Woli Rzedzinskiej – powiedzial po meczu trener Wolanii Piotr Brozek

W tabeli tarnowska Unia jest piata i ma na swoim koncie 40 punktów. Poprad Muszyna na 14 miejscu, zas Wolania Wola Rzedzinska na przedostatnim siedemnastym miejscu.