Pilkarki Tarnovii nowymi liderkami drugiej ligi

Druga kolejke rewanzowa rozegraly pilkarski drugiej ligi malopolskiej. W sobote Naprzód Sobolów pokonal Bronowianke Kraków 3:2, zas Starówka Stary Sacz w takich samych rozmiarach pokonala druga druzyne Górnika Leczna.

W niedziele natomiast na stadionie przy ulicy Bandrowskiego w Tarnowie wiceliderki Tarnovia podejmowaly zespól Debickiej Akademii Pilkarskiej. Druzyna z Podkarpacia jak na razie jest jedna ekipa, która pokonala tarnowski zespól. W niedzielne popoludnie debiczanki chcialy powtórzyc ten wyczyn. Po pierwszej bezbramkowej polowie w 50 minucie Klaudia Cholewa nie wykorzystala rzutu karnego. Osiem minut pózniej Katarzyna Gil wbila pilke do swojej bramki i tarnowianki objely prowadzenie. Ambitnie grajacy zespól z Podkarpacia wyrównal szesc minut pózniej po golu Marty Wojtaszek. Jednak koncówka nalezala do Tarnovii która po golu Katarzyny Trytek wygrywa 2:1.

Na pewno boli to, ze nie wykorzystalismy przewagi na boisku – mówil po meczu trener zespolu z Debicy Maciej Cabaj

Niedzielne popoludnie to nie jest dobry czas na rozgrywanie spotkan – podsumowala gre swoich zawodniczek trener Tarnovii Klaudia Gajdur

Dzieki wygranej tarnowianki awansowaly na pozycje lidera, bo ich najgrozniejszy przeciwnik Rysy Bukowina Tatrzanska ulegly w Myslenicach Respektowi 1:3.