Unia Tarnów na zwycieskiej fali, w czwartej lidze zmiana lidera

Na boiskach trzeciej ligi malopolskiej rozegrano 23. kolejke spotkan. W Muszynie Poprad zmierzyl sie z Wisla Sandomierz i ulegl 1:2. Z kolei tarnowska Unia goscila na wlasnym stadionie druzyne Wolanii.

Oba zespoly maja w tym sezonie odmienne cele. Jaskólki graja o pozostanie w lidze, natomiast gracze z Woli Rzedzinskiej chca jak najlepiej zaprezentowac sie przed zakonczeniem swojej przygody z trzecia liga. W pojedynku z Unia dosc szybko padly bramki dla gospodarzy. Dwukrotnie w 11 i 12 minucie bramkarza Wolanii pokonal jej eks gracz – Artur Bialy. W kolejnych minutach spotkania, rywalizacja sie wyrównala i obie druzyny szukaly swoich szans. Niestety zawodzila skutecznosc. W drugiej czesci spotkania obraz gry sie nie zmienial. Na grzaskiej murawie i przy padajacym deszczu oba zespoly atakowaly, jednak razily nieskutecznoscia. Wolania zdobyla kontaktowego gola po rzucie karnym w 78 minucie egzekwowanym przez Damiana Lubere. Mimo ambitnej walki do koncowych minut trzy punkty pozostaly w Tarnowie po wygranej Unii 2:1. Znów druzyna Jaskólek konczyla to spotkanie w dziewiatke bo Lukasz Kazik i Artur Nowak otrzymali czerwone kartki. Arbiter spotkania Pawel Gadek nie szczedzil równiez zóltych kartek dla Unistów, bo w sumie pokazal ich az 9, natomiast graczom Wolanii jedna.

Kazdy mógl wygrac to spotkanie – mówil po meczu pomocnik Unii Andrzej Wójcik

To spotkanie kosztowalo moich zawodników sporo zdrowia – podsumowal mecz trener Wolanii Piotr Brozek

To byl prawdziwy maraton, który konczymy z dziewiecioma punktami wiecej na swoim koncie – mówil zadowolony trener Unii Daniel Bartkowski

W tabeli tarnowska Unia ma na swoim koncie 39 punktów i zajmuje piata lokate. Poprad Muszyna jest 14 z 23 punktami, zas Wolania z 14 przedostatnia.
W czwartej lidze malopolskie rozegrano osiemnasta kolejke spotkan. W meczu na szczycie w Maniowach, miejscowy Luban pokonal Bochenski Klub Sportowy 5:2. Ciezkowianka ulegla Sokolowi Borzecin 0:1, Watra Bialka Tatrzanska pokonala Klub Sportowy z Zakopanego 2:1, LKS Szaflary zremisowal bezbramkowo z druga druzyna Sandecji Nowy Sacz, Glinik Gorlice wygrywa ze Skalnikiem Kamionka Wielka 3:2. Poprad Rytro ulegl Klubowi Sportowemu z Tymbarku 1:4, równiez GKS Drwinia przegrala na wlasnym boisku z Barciczanka 1:3. W ostatnim pojedynku Polan Zabno pokonal Tuchovie 1:0. W tabeli na prowadzeniu Luban Maniowy punkt przed Bochenskim Klubem Sportowym i dwa przed Glinikiem Gorlice.