Porazka Termaliki na zakonczenie rundy zasadniczej

Druzyny grajace w polskiej ekstraklasie zakonczyli runde zasadnicza. Podczas 30. kolejki wszystkie spotkania na osmiu stadionach rozpoczely sie w sobote o 18. Termalica Bru Bet Nieciecza wyjezdzajac do Bielska Bialej na pojedynek z Podbeskidziem, nie miala szans na miejsce w grupie mistrzowskiej, ale wciaz miala o co walczyc.

Zaliczka nad strefa spadkowa wynosila tylko dwa „oczka”. Natomiast Bielszczanie musieli spelnic jeden warunek: odniesc zwyciestwo nad Slonikami i jednoczesnie musieli liczyc na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. W pierwszej polowie starcia pomiedzy Podbeskidziem Bielsko-Biala i Termalika Bruk-Bet niewiele sie dzialo. Zaden z ofensywnych zawodników nie byl w stanie znalezc sposobu na rywala. Najlepsza okazje do zdobycia bramki mial Wojciech Kedziora, ale strzelil prosto w rece bramkarza gospodarzy.

W 54. minucie Podbeskidzie objelo prowadzenie, a wszystko dzieki Mójcie. Lewy obronca zespolu z Bielska Bialej po dosrodkowaniu przejal pilke i zdecydowal sie na strzal z okolic pola karnego. Najpierw pilka odbila sie od obroncy i wrócila pod nogi defensora. Ten zdecydowal sie na drugi strzal, futbolówka otarla sie od Sebastiana Ziajki i po rykoszecie zmylila Nowaka. Kilka chwil pózniej rozpoczal sie dramat Górali. W 57. minucie druga zólta kartke, a w konsekwencji czerwona za faul otrzymal Oleg Wierietilo i zostal odeslany do szatni. Niespelna 120 sekund pózniej na boisko niczym razony piorunem padl Jozef Piacek. Defensor doznal urazu i musial opuscic boisko, jego miejsce zajal Kristian Kolcak. Górale sie jednak nie poddali. Po raz kolejny w tym sezonie sporo szans do wykazania sie swoimi umiejetnosciami mial Zubas.

W 67. minucie Litwin w swietnym stylu obronil uderzenie Artema Putiwcewa z rzutu wolnego z 17. metra, a kilka chwil pózniej wybronil strzal Bartlomieja Babiarza. Grajace w oslabieniu Podbeskidzie w 80. minucie podwyzszylo prowadzenie. Kontre Górali rozpoczal Damian Chmiel, który odegral do Mateusza Mozdzenia, a ten skierowal pilke do pustej bramki. Tym samym Termalica przegrala w Bielsku Bialej z Podbeskidziem 0:2.

Niecieczanie zagraj grupie spadkowej. Pierwsze spotkanie juz w najblizsza niedziele o 15:30 z Ruchem w Chorzowie. Po nim 20 kwietnia w srode goscic beda na wlasnym stadionie kielecka Korone.