Tarnowskie siatkarki powalcza o I lige.

Zespól Grupy Azoty PWSZ Tarnów po dwóch wygranych w Krakowie z AZS AGH potrzebowal zaledwie jednej wygranej, aby zapewnic sobie awans do turniejów kwalifikacyjnych. Sobotni pojedynek mial byc przyslowiowa kropka nad „I” zespolu tarnowskiego.

Dobrze przygotowane podopieczne trenera Marka Skrobota dobrze rozpoczely to spotkanie. Juz w pierwszym secie zaskoczone krakowianki mialy problemy z odbiorem pilki, a takze z wykonczeniem akcji, bo blok miejscowych kasowal ich poczynania. Szybko tarnowianki wypracowaly sobie kilku punktowa przewage, która utrzymaly do konca ostatecznie wygrywajac 25:19. W drugiej partii podobny scenariusz na parkiecie. Tarnowianki punktowaly swoje rywalki, zaskakujac je mocna zagrywka i dobra gra na siatce. Krakowianki nie mialy nic do powiedzenia i przegraly te czesc meczu 17:25. W trzecim secie wreszcie byla walka punkt za punkt. Mimo ze poczatek nalezal do miejscowych, to krakowianki mimo kilku punktowej straty doprowadzily do remisu, a chwile pózniej wyszly na dwupunktowe prowadzenie. Gdy krakowianki prowadzily 18:16, trener Marek Skrobot wzial czas, uspokoil tez poczynania swoich siatkarek. Przynioslo to znakomity efekt. Dobrze serwujaca dzis Joanna Beda rozrzucila przyjmujace z Krakowa i poprowadzila do wygranej w tym secie 25:19 i w calym spotkaniu 3:0. Tym samym tarnowski zespól awansowal do turnieju kwalifikacyjnego. Trener krakowianek Dariusz Pomykalski nie byl zaskoczony wynikiem rywalizacji

Najlepsza na parkiecie atakujaca tarnowskiej druzyny Joanna Beda zwraca uwage, ze runda zasadnicza bardzo rózni sie od play-offów

Pierwszy krok ku pierwszej lidze jest juz zrobiony – pora na nastepne – mówil po zakonczonej rywalizacji trener tarnowskiej druzyny Marek Skrobot

W turnieju pólfinalowym o awans na zaplecze ekstraklasy tarnowianki zmierza sie z Orlem Elblag, AZS Opole i prawdopodobnie z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Tutaj jedyna watpliwosc polega na tym, ze klasyfikacja grupowa po play off jest prowadzona wedlug miejsca zajetego po sezonie zasadniczym – sposród dwóch zwyciezców play off w danej grupie „jedynke” dostaje ten, kto byl wyzej, a „dwójke” – ten co nizej. Trwa jeszcze rywalizacja pomiedzy Sparta Warszawa i Mazovia Warszawa. Gdyby Mazovia okazala sie lepsza, to bedzie sklasyfikowana nizej od NOSiR i to ona zagra w turnieju z tarnowiankami. Jesli lepsza bedzie Sparta, to NOSiR, który juz uporal sie w play off z AZS Warszawa zostanie „dwójka” i tym samym – przeciwnikiem tarnowianek. Turniej pólfinalowy o awans do I ligi zaplanowano na 22-24 kwietnia. Jego organizator zostanie wyloniony w konkursie ofert, a dwie najlepsze druzyny przejda do turnieju finalowego.