Ostatnie sprawdziany przed pilkarska wiosna

Tydzien do wznowienia gier maja pilkarze trzeciej ligi malopolsko – swietokrzyskiej. Próbe generalna w ten weekend mieli futbolisci tarnowskiej Unii, którzy rozegrali dwa pojedynki.

Najpierw zmierzyli sie w Tarnowie z liderem czwartej ligi – BKS-em Bochnia i wygrali 4:1. W tym spotkaniu Jaskólki prowadzily juz po 10 minutach 3:0, po bramkach Lukasza Popieli, Kamila Pawlaka oraz Sebastiana Zawrzykraja. W pierwszej polowie czwarte trafienie dla Unii dolozyl Lukasz Popiela, a po przerwie rozmiary porazki zmniejszyl Grzegorz Mus. W drugim spotkaniu rozegranym w Krakowie, druga jedenastka Jaskólek ulegla czwartoligowemu Orlowi Piaski Wielkie 3:4. W tej rywalizacji do bramki rywala trafiali Artur Bialy, Piotr Drozdowicz i Krzysztof Wrzosek. Za tydzien pilkarze trenera Daniela Bartkowskiego zagraja z Popradem Muszyna. To spotkanie rozegrane zostanie w sobote o godzinie 15:30, na Stadionie Miejskim w Tarnowie – Moscicach.

Dwa pojedynki kontrolne rozegrali pilkarze Wisloki Debica. Najpierw gracze trenera Marka Bilinskiego pokonali Pogórze Wielopole Skrzynskie 6:2. Trzy bramki w tym spotkaniu dla Wisloki zdobyl Adrian Nowak, dwa trafienia zaliczyl Radoslaw Guzik, zas jedno Michal Solek. W drugim pojedynku debiczanie wygrali z wystepujacym w slaskiej B-klasie zespolem LKS Bujaków 4:0. Ponownie dobra skutecznoscia wykazal sie Adrian Nowak, który dwukrotnie pokonal bramkarza gosci, zas po jednym trafieniu zaliczyli Miroslaw Kmiotek i Milosz Krawczyk. W Debicy nadal czekaja na przyjazd Wiktora Jablonskiego z Ukrainy. Na testy moze w koncu dojechac Andrij Dyhas. W czwartek Wisloka Debica zaliczy gre wewnetrzna z juniorami, a w sobote o godzinie 13  zmierzy sie z Sokolem Kolbuszowa Dolna. Rozgrywki w podkarpackiej czwartej lidze ruszaja w trzeci weekend marca.