Ostatnie sprawdziany przez pilkarska wiosna

Za tydzien startuja rozgrywki drugiej ligi. Wiadomo juz, ze na wiosne nie wystapia w niej pilkarze Okocimskiego Brzesko. Druzyna zostala wycofana ze wzgledu na klopoty finansowe. Z kolei pilkarze lidera drugoligowego frontu – mieleckiej Stali w ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek zmierzyli sie w Katowicach z pierwszoligowym GKS-em.

Jako pierwszy na liste strzelców wpisal sie Andrija Prokic, a uczynil to w 13 minucie. Dzieki dobrej grze, zespól z Podkarpacia prowadzil do przerwy. Jednak w drugiej polowie katowiczanie wyrównali po golu Grzegorza Goncerza w 53 minucie. Bramke na wage wygranej kwadrans pózniej strzelil Patryk Szymanski. Ostatecznie mielczanie przegrali 1:2. A za tydzien w pierwszym spotkaniu ligowym pilkarze Stali podejma druzyne Znicza Pruszków.

Dwa tygodnie do inauguracji rozgrywek maja pilkarze trzeciej ligi malopolsko – swietokrzyskiej. Druzyna tarnowskiej Unii rozegrala w sobote dwa spotkania – z Pogonia Staszów oraz z Halniakiem Maków Podhalanski. W rywalizacji z ekipa ze swietokrzyskiego padl remis 3:3. Bramki dla Jaskólek zdobyli: Piotr Drozdowicz, Daniel Niemiec oraz Artur Bialy. Natomiast w spotkaniu z Halniakiem podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego ulegli 0:2.

Trener Unii mimo tego jest zadowolony z realizacji zalozen na te dwa spotkania

W rozegranym na euroboisku w Debicy meczu kontrolnym IV-ligowy Rzemieslnik Pilzno zremisowal z grajaca w jaroslawskiej lidze okregowej Zorza Zarzecze 2:2. Gole dla druzyny z Pilzna zdobyli Damian Wolanski i Dawid Florian. W barwach Rzemieslnika zagral ukrainski pomocnik Roman Bobak, który jesienia gral w Piascie Tuczempy oraz 18-letni Wiktor Barabasz, który ostatnio wystepowal na pozycji pomocnika w Pogoni Lwów. Do zajec wrócil Kamil Klos, który kilka tygodni temu zlamal noge. Ze wzgledów osobistych przygode z pilka zawiesil Pawel Pisarczyk, a ze wzgledów sluzbowych Kamil Medrek. Wczesniej zespól Rzemieslnika Pilzno wzmocnili Ireneusz Grybos, Tomasz Barycza i Hubert Wiacek.

Z kolei IV-ligowa Wisloka Debica pokonala na wlasnym boisku Strug Tyczyn 3:2. Dwie bramki dla debiczan zdobyl Kmiotek a jedno trafienie zaliczyl Kowalski. Druzyna z Debicy nie sprawdzala juz zadnego nowego zawodnika. Testowany kilka dni wczesniej Bartlomiej Szymaszek z LKS Glowaczowa nie wejdzie do kadry debickiej druzyny. Trener Maciej Bilinski czeka na przyjazd Ukrainca Wiktora Jablonskiego. Wraz z nim na testy ma przyjechac Andrij Dyhas. Wisloka Debica w kolejny weekend zaliczy na wlasnym boisku dwa mecze kontrolne. W piatek o 18 zmierzy sie z Pogórzem Wielopole Skrzynskie, a w sobote o 13 z LKS-em Bujaków.