Pilka reczna: Olimpia-Beskid znów to zrobila!

Najpierw Lublin, teraz Lubin. Kolejny faworyt przegral na nowosadeckim parkiecie. Mecz z Metraco Zaglebiem zakonczyl sie wynikiem 27:23. Szczypiornistki z Nowego Sacza przystapily do tego spotkania naladowane energia i podbudowane zwyciestwem z MKS-em Selgros Lublin. Mistrzynie Polski pokonaly w srode, czym sprawily ogromna niespodzianke.

Olimpijki szybko objely prowadzenie i utrzymywaly 2-3 punktowa przewage. W miare uplywu czasu Zaglebie gonilo wynik, a krótko przed przerwa przyjezdne objely prowadzenie 13:12.

Po zmianie stron toczyl sie bardzo wyrównany bój. Dopiero niespelna 10 minut przed zakonczeniem spotkania Olimpia-Beskid odskoczyla rywalkom. Zaglebie marnowalo wiele rzutów, gospodynie wykorzystywaly swoje szanse. Swietnie bronila Karolina Szczurek i kolejna sensacja stala sie faktem.

Olimpia-Beskid Nowy Sacz – Metraco Zaglebie Lubin 27:23 (12:13)

Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach – Stelmakh 8, Smbatian 1, Plachta 4, Nocun 5, Stoklosa 5, Lesniak 3 (2/2), Figiel 1, Lesik, Olejarczyk, Janik, Golec.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

Metraco Zaglebie: Waz, Chojnacka – Zaleczna 2 (1/1), Semeniuk 3, Obrusiewicz 6, Paluch 2, Premovic 3 (1/2), Wiertelak 1, Walczak, Maric 4 (0/1), Jochymek 1, Milojevic 1.
Kary: 10 min.
Karne: 2/4.

Kary: Olimpia-Beskid (Tamara Smbatian, Aleksandra Stoklosa – 2 min.), Metraco Zaglebie (Jovana Milojevic, Joanna Obrusiewicz, Agnieszka Jochymek – po 2 min., Aleksandra Paluch – 4 min.).

Sedziowie: Cezary Figarski, Dariusz Zak (Radom).
Delegat ZPRP: Pawel Kwapisz (Pulawy).