Pilka reczna: Sensacja w Nowym Saczu. Mistrz Polski na lopatkach

MKS Selgros Lublin mial szanse wskoczyc na I miejsce w PGNiG Superlidze, ale przeszkodzily w tym dzielne szczypiornistki Olimpii-Beskidu Nowy Sacz. Zalegly mecz 14. kolejki PGNiG Superligi zakonczyl sie sensacyjnym wynikiem. Zespól z Nowego Sacza wygral 25:24.

Pierwsza czesc spotkania byla obiecujaca dla Olimpii-Beskidu. Sadeczanki toczyly wyrównany bój. Po kwadransie prowadzily nawet 7:4, potem rywalki doskoczyly, ale do przerwy bylo 13:12.

Po zmianie stron gospodynie tez czesciej byly na prowadzeniu, ale spotkanie trzymalo w napieciu do ostatniej sekundy. Minute przed koncowa syrena bylo po 24, ale chwile pózniej Dagmara Nocun zadala decydujacy cios. MKS Selgros nie zdolal juz wyrównac.

Olimpia-Beskid Nowy Sacz – MKS Selgros Lublin 25:24 (13:12)

Olimpia-Beskid: Szczurek – Smbatian 5, Lesniak 6 (4/4), Plachta 1, Stelmakh 5, Nocun 4, Stoklosa 2, Figiel 2, Lesik, Olejarczyk.
Kary: 4 min.
Karne: 4/4.

MKS: Gawilk, Dzuhkeva – Gega 8 (2/2), Charzynska 2, Kozimur 2, Kocela, Drabik 2, Quintino 3, Skrzyniarz (0/1), Repelewska 7, Rola, Szarawaga, Bijan.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

Kary: Olimpia-Beskid (Agnieszka Lesniak, Aleksandra Stoklosa – 2 min.), MKS (Edyta Charzynska – 4 min., Joanna Drabik – 2 min.).

Sedziowali: Kamil Dabrowski i Pawel Staniek (Kielce)
Delegat ZPRP: Ireneusz Szumanski (Niewiesze)