Siatkówka: Wygrane na zakonczenie sezony zasadniczego

Rozgrywki rundy zasadniczej zakonczyly siatkarki i siatkarze drugiej ligi. Efektowne zwyciestwo nad Sokolem Zator odniosly zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Wygrana na swoim koncie zapisuje druzyna Szóstki Mielec oraz meska ekipa Contimaxu MOSiR Bochnia.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w rywalizacji z najslabszym zespolem drugoligowych rozgrywek Sokolem Zator wygraly pewnie w trzech setach. Podopieczne trenera Marka Skrobota juz w pierwszym secie pokazaly swoja moc wygrywajac 25:9. W kolejnych partiach przyjezdne zdobyly nieco wiecej punktów, a to wszystko za sprawa rotowania skladu przez miejscowe. Jednak dzieki wygranym do 18 i 15 zainkasowaly trzy punkty i zakonczyly sezon na trzecim miejscu. Juz w pierwszy weekend marca tarnowianki zmierza sie z krakowskim AZS AGH o awans do fazy turniejów, dajacych kwalifikacje do pierwszej ligi. Rywalizacja z krakowiankami bedzie sie toczyc do trzech wygranych pojedynków.

Z kolei wygrana sezon zasadniczy koncza siatkarki Szóstki Mielec, które wygraly w Szczyrku z druga druzyna Szkoly Mistrzostwa Sportowego 3:1. Miejscowe jedynie w pierwszym secie mialy dosc wyrazna przewage i ostatecznie wygraly te partie 25:22. W kolejnych trzech setach to mielczanki pokazaly klase wygrywajac kolejno do 18, 19 i ponownie do 19. Ostatecznie druzyna z Mielca zajela szósta lokate w tabeli i zmierzy sie w play-off o te pozycje z MCKiSem Jaworzno. Pierwsze spotkanie zaplanowano na Slasku w pierwszy weekend marca, rewanz tydzien pózniej.

Równiez meskie druzyny biorace udzial w rozgrywkach drugiej ligi zakonczyly runde zasadnicza. Drugie miejsce przypadlo zespolowi Contimax MOSiR Bochnia, który w ostatnim pojedynku przed wlasna publicznoscia pokonal druzyne AKS V LO z Rzeszowa w trzech setach. Mimo to na parkiecie bylo sporo walki. Jednak siatkarze z miasta soli zachowywali wiecej zimnej krwi na koncu kazdego z setów i wygrywali kolejno do 21, 22 i ponownie do 22. W pierwszy weekend marca bochnianie rozpoczna walke o awans do turnieju ogólnopolskiego dajace przepustke do rywalizacji o pierwsza lige. Najpierw jednak zmierza sie z Raf Marem Neobus Niebylec. Trzy wygrane pojedynki dadza historyczny awans siatkarzom z miasta soli do turnieju.