Nieciecza: Historyczny remis reprezentacji Polski

Na stadionie w Niecieczy odbyl sie towarzyski pojedynek kobiecych reprezentacji Polski i Islandii. Rywalki bialo-czerwonych plasuja sie obecnie na 19 miejscu w klasyfikacji FIFA, natomiast Polki sa dwanascie lokat nizej.

Widac to bylo od pierwszych minut tej rywalizacji, gdzie Islandia bardzo napierala na polska bramke. Na efekty nie trzeba bylo dlugo czekac bo w 9 minucie po rzucie wolnym pilka wrzucona w pole karne bialo-czerwonych wpadla pod nogi Andrei Ran Huksdoter, która otworzyla wynik spotkania. Po stracie bramki polski zespól ruszyl do przodu i 10 minut pózniej wyrównal. Stalo sie to po strzale z okolo 25 metrów Nikol Kaletki. W drugiej polowie mimo przewagi i rzutu karnego Islandia nie potrafila przechylic szali zwyciestwa na swoja strone. Równiez Polki mialy swoje okazje, jednak bramkarka Islandzka zachowala czyste konto. Spotkanie które bylo jednym z etapów przygotowan do przyszlorocznego EURO zakonczylo sie wynikiem remisowym 1:1. – Na pewno szczesliwy i historyczny remis – mówi Ewelina Kamczyk, pilkarka reprezentacji Polski

W podobnym tonie wypowiadala sie zdobywczyni bramki dla Polski Nikol Kaletka

Trener bialo-czerwonych Wojciech Basiuk byl zadowolony z gry zawodniczek, które na co dzien graja w polskiej lidze

Spotkanie w Niecieczy bylo preludium przed turniejem na Cyprze i wazna potyczka z Dania – dodaje trener Basiuk

Polska – Islandia 1:1 (1:1)

Bramki: Nikol Kaletka 18 (Polska) – Andrea Rán Hauksdóttir 9 (Islandia)

Polska: Anna Palinska – Kinga Kurek (od 46 min. Jagoda Szewczuk), Marlena Hajduk, Agata Gusciora, Martyna Wiankowska – Dominika Grabowska, Joanna Wróblewska, Beata Janicka (od 46 min. Dominika Deren), Nikol Kaletka (od 68 min. Magdalena Dudek), Ewelina Kamczyk (od 90 min. Aleksandra Bosacka) – Anna Zapala (od 64 min. Weronika Aszkielowicz).

Islandia: Sonný Lára Þráinsdóttir – Elísa Viðarsdóttir (od 82 min. Anna María Baldursdóttir), Guðrún Arnardóttir, Arna Sif Ásgrímsdóttir, Thelma Björk Einarsdóttir (od 62 min. Hrafnhildur Hauksdóttir) – Svava Rós Guðmundsdóttir (od 52 min. Guðmunda Brynja Óladóttir), Ásgerður Stefanía Baldursdóttir, Andrea Rán Hauksdóttir, Sigríður Lára Garðarsdóttir (od 52 min. Málfríður Erna Sigurðardóttir), Elín Metta Jensen (od 82 min. Eva Núra Abrahamsdóttir) – Berglind Björg Þorvaldsdóttir.

zólte kartki: Kurek, Hajduk – Garðarsdóttir.

sedziowala: Monika Mularczyk (Polska).
widzów: 2150.