Pilka nozna: Sandecja polegla w Katowicach. Fatalne bledy obrony

Mecz z przedostatnia druzyna I ligi nie przynosi chluby sadeckim pilkarzom. Podopieczni Roberta Kasperczyka zagrali ponizej oczekiwan i przegrali 0:2 z Rozwojem Katowice. Taki wynik to najnizszy wymiar kary.

Bialo-czarni po raz pierwszy powaznie zagrozili bramce gospodarzy w 18. minucie, gdy dosrodkowanie z lewej strony boiska zamykal przy slupku Mateusz Bartków, ale golkiper zdolal wybic pilke na róg. Chwile wczesniej Sandecje uratowal  Lukasz Radlinski, broniac grozny strzal Adama Czerkasa. Napastnik Rozwoju doczekal sie gola. Otworzyl wynik spotkania w 36. minucie, wykorzystujac fatalne podanie Kamila Slabego do Grzegorza Barana i nieporozumienie tego drugiego z bramkarzem. Czerkas przejal pilke i skierowal do pustej bramki.

Druga polowa jeszcze nie zdazyla sie na dobre rozkrecic, a sadeczanie stracili druga bramke. Znów Adam Czerkas pokonal golkipera Pasów, tym razem strzalem glowa. Pilkarze z Nowego Sacza mogli szybko zlapac kontakt, ale w 48. minucie Przemyslaw Szarek glówkowal minimalnie nad bramka. Wybila 64. minuta, gdy zespól z Katowic mial ogromna szanse na trzecia bramke, ale Lukasz Radlinski wyszedl zwyciesko z sytuacji sam na sam z Tomaszem Wróblem. Bramkarz Sandecji Nowy Sacz w kolejnych minutach mial duzo pracy, ale za kazdym razem spisywal sie bez zarzutu. Gracze Rozwoju przy okazji pudlowali na potege, ale dowiezli wynik 2:0 do koncowego gwizdka.

Rozwój Katowice – Sandecja Nowy Sacz 2:0 (1:0)

1:0 – Adam Czerkas 36′

2:0 – Adam Czerkas 46′

Rozwój: Bartosz Solinski – Raul Gonzalez, Robert Menzel, Przemyslaw Galecki, Lukasz Winiarczyk, Patryk Kun, Kamil Cholerzynski (72′ Michal Galecki), Bartosz Jaroszek, Tomasz Wróbel, Filip Kozlowski (86′ Wojciech Król), Adam Czerkas (62′ Robert Tkocz).

Sandecja: Lukasz Radlinski – Mateusz Bartków, Przemyslaw Szarek, Grzegorz Baran, Kamil Slaby, Bartosz Sobotka (46′ Adrian Danek), Matej Nather, Barlomiej Kasprzak (65′ Sebastian Szczepanski), Armand Ella, Maciej Malkowski, Filip Piszczek (46′ Arkadiusz Aleskander).

Zólte kartki: Lukasz Winiarczyk, Przemyslaw Galecki, Bartosz Jaroszek (Rozwój).

Sedzia: Sebastian Krasny (Kraków).